МИШЕЛ ОБАМА ИЗБРАНА ЗА НАЈПОЧИТУВАНА ЖЕНА ВО СВЕТОТ: Меланија Трамп е на ужаcното… место

  • July 22, 2019

Некогашната прва дама на САД, Мишел Обама е офијално избрана за најреномираната личност во светот. Таа дури ја преминала и кралицата Елизабета и многу други познати дами.

Според една неодамнешна анкета, која опфатила 42.000 луѓе во 41. земја, поранешната прва дама ја предводела листата на “најценети жени во светот”. Обама ја надминала и својата пријателка, Опра Винфри.

Актерката и активистка за човекови права Ангелина Џоли е трета, а британската кралица Елизабета Втора е четврта. Поранешниот американски државен секретар Хилари Клинтон е на осмото место, а поп дивата Мадона е единаесетта. Сегашната прва дама Меланија Трамп е 19 на листата на 20 лица.

На листата на најценети мажи сопругот на Мишел, поранешниот американски претседател Барак Обама е втор, зад милијардерот и филантроп Бил Гејтс.

Меѓународната ѕвезда на акциони филмови, Џеки Чан, е на трето место. Во анкетата спроведена само на американскиот примерок, Обама е пред сегашниот претседател Доналд Трамп, кој е на второ место.

Претходно «
Следно »