Мијалков донесен во суд со специјалци, со задоцнување од еден час

Поврзано

МИЦКОСКИ: Изнacиленa нормалност кој ја нарача Заев и неговиот диктат на комисијата за зaрaзни бoлecти овие денови гледаме завршува со кaпитyлaцијa

Здравјето пред се, беше реченицата која што ја кажав во моментите кога беше поставено прашањето за важните политички случувања...

ОФИЦИЈАЛНО: Нови 14 дена вoнрeднa cоcтојбa

Претседателот Стево Пендаровски на прес-конференцијата по седмата седница на Советот за безбедност истакна дека вонредната состојба ќе се продолжи...

САРАЈ ИМА 41 ЗAРAЗEН СО КOРOНAВИРУC: Градоначалникот Беџети бара масовно тecтирaњe и почитување на мepкитe

Општина Сарај има 41 заразен од коронавирус. Ова го откри градоначалникот на оваа општина Блерим Беџети на денешната прес-конференција. „До...

Со задоцнување од еден час и 15 минути, екс директорот на УБК, Сашо Мијалков, од истражниот затвор “Скопје” беше спроведен во Кривичниот суд, за рочиштето “Титаник 2”.

Неговиот спровод доцнеше бидејќи во саботата на Мијалков му беше одреден притвор од 30 дена за случајот “Империја”, а од судот дури утринава испратиле наредба до затворот за да го донесат.

Мијалков како и претходната недела и денеска беше донесен со затворско комбе, во придружба на три полициски возила полни со специјалци.

Во судница, пак, денес ги нема неговите телохранители, кои присуствуваа како јавност на судењето за “Трезор”.

На денешното рочиште за случајот “Титаник 2” ќе сведочат сведоци.

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести