September 28, 2020, 5:35 pm

МИЈАЛКОВ ОД ШУТКА ДОНЕСЕН ВО СУД: Судот под засилено обезбедување

Поврзано

Агатангел: Делчев е апостол кој го осветлува образот на Македонецот и се бopи Македонија

Вечерва во емисијата „Што не е јасно“, гостуваше Митрополит г. Агатангел кој што посочи дека македонскиот народ е cтолчeн...

Гордана Јанкуловска е cпроведена во зaтвopoт Идризово

Поранешната министерката во МВР Гордана Јанкулоска денеска е спровeдена во зaтвopoт во Идризово. Од ноќва таа започнува да ја...

Каракачанов со воспитна за Заев: Македонија треба да научи да ги почитува договорите што ги потпишува

Европската унија треба да се прошири кон Западен Балкан, иако не безусловно, рече бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана...
- Advertisement -

Под силно полициско обезбедување, екс директорот на УБК Сашо Мијалков утринава беше спроведен од затворот “Скопје” до Кривичниот суд.

По девет дена притвор, МијалкоВв ја напушти ќелијата и е донесен во судница, каде му се суди за случајот “Трезор”.

Тој со затворското комбе беше внесен во гаражата на судот, кој беше опколен со специјалци. Во судот пристигнаа и шестмината телохранители на Мијалков.

Тие со адвокатите и новинарите влегоа во судница.

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, обвинет за повеќе предмети од страна на специјалното јавно обвинителство, денеска во судот од затворот во Шуто Оризари беше спроведен во придружба на 3 џипови полни со спе цијалци во маскирна униф орма воор ужени со долги цевки.

Latest News

Агатангел: Делчев е апостол кој го осветлува образот на Македонецот и се бopи Македонија

Вечерва во емисијата „Што не е јасно“, гостуваше Митрополит г. Агатангел кој што посочи дека македонскиот народ е cтолчeн...

Јанкуловска оди во зaтвop за автомобил кој го вози и користи Зоран Заев и неговата мaфија

Гордана Јанкуловска е жpтвa на нeправдите и политичкиот пpoгон на мaфијата на Заев. Јанкуловска оди во зaтвop за автомобил кој го вози и користи...

Азербејџан нeгирa: Турција не испратила вojcка на помош во koнфлиkтот со ерменската apмија

Претседателот на Азербејџан Илхам Алиев нeгираше денес дека Турција испратила вojcка од Сирија во Азербејџан да помогнат во koнфликтот со ерменската apмија во регионот...

Австралија создаде спреј за нос како лek пpoтив коpoнавирусот

Австралиската биотехнолошка компанија Ena Respiratory денеска објави дека рaзвива спреј за нос, а неговата цел е да го подобри човечкиот имунолошки систем како дел...

Фатени девет мигpaнти во близина на Штип

На 27.09.2020 во 07:20 часот на локалниот пат с.Таринци–с.Балван, штипско, полициски службеници од СВР Штип забележале и запреле девет странски државјани-мигpaнти. Утврден им бил идентитетот...

More Articles Like This