September 28, 2021, 11:39 am

Миjaлков нe бил во бегcтво

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Јавното обвинителство кое ја водеше истрагата за наводното бегство на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков пред неколку дена го затворило случајот со резолуција, дознава Плусинфо.

Надлежните обвинители кои постапувале и ги утврдувале околностите, по целосниот распит на сите инволвирани, заклучиле дека не постоел план за бегство, дека Мијалков не ја напуштил територијата на државата и дека цело време бил во Скопје.

Јавното обвинителство кое ја водеше истрагата за наводното бегство на поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков пред неколку дена го затворило случајот со резолуција, дознава Плусинфо.

Зошто за одлуката сè уште се молчи, засега не успеавме да дознаеме, но факт е дека ниту еден од медиумите и надлежните органи кои пред три месеци побрзаа да заклучат дека станувало збор за бегство од правдата сега не излезе со информација за затворањето на случајот објавува Плус инфо.

1 коментар

Latest News

Cooбpaќajкa вo Тетово: Мoтoциклиcт тeшкo пoвpeдeн oткaкo ce cyдpи co aвтoмoбил…

На 27.09.2021 во 16.10 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од бул.„Илинденска“ и ул.„Никола Тесла“ во...

More Articles Like This