August 14, 2020, 12:56 am

МНОГУ ЕМОЦИИ И СОЛЗИ: Мајката на Стефан Величковски заплака за својот син во „Ѕвездите на Гранд“!

Поврзано

Звучи совршено: „Македонско девојче“ ги сплоти вокалите на Каролина Гочева и Амира Медуњанин (ВИДЕО)

Амира Медуњанин одржа прекрасен концерт во античкиот локалитет Хераклеа во Битола. Вечерта стана совршена кога на сцената се појави македонското...

Корисниците на Инстаграм зaпpeпaстени: Камерата се активира сама и кога не сниматe

Една од најзборуваните карактеристики на оперативниот систем iOS 14 е увид во активностите на апликациите и податоците што ги...

(Фото)Hayчницитe најдoa нoв вид нa зaстpaшувaчки зeмјoтреси

За прв пат во историјата, научниците го потврдија постоењето на мистериозниот и моќен феномен познат како „бумеранг“ земјотрес, отварајќи...
- Advertisement -

Не сите кандидати од Македонија кои се натпреваруваат во „Ѕвездите на Гранд“, ја имаат таа среќа да ги освојат симпатиите на жирито и да ги добијат сите гласови од судиите на музичкото шоу.

Во најновата емисија од вториот круг, која се емитуваше вчеравечер, на сцената се претставија тројца наши таленти, но подебелиот крај го извлече Адам Лабунски бидејќи неговиот татко Ибро и судијата Ѓорѓе Давид жестоко се испокараа.

Но, сосема спротивното, во позитивна смисла му се случи на Стефан Величковски кој во придружба ја имаше својата мајка.

9
ПАТИ
Не сите кандидати од Македонија кои се натпреваруваат во „Ѕвездите на Гранд“, ја имаат таа среќа да ги освојат симпатиите на жирито и да ги добијат сите гласови од судиите на музичкото шоу.

Во најновата емисија од вториот круг, која се емитуваше вчеравечер, на сцената се претставија тројца наши таленти, но подебелиот крај го извлече Адам Лабунски бидејќи неговиот татко Ибро и судијата Ѓорѓе Давид жестоко се испокараа.

Но, сосема спротивното, во позитивна смисла му се случи на Стефан Величковски кој во придружба ја имаше својата мајка.

ФОТО:ИНСАТАГРАМ/СТЕФАНВЕЛИЧКОВСКИ

Иако во претходните изданија Јелена Карлеуша го критикуваше дека е најодвратен од сите учесници, овој пат тоа не беше случај.

Стефан на изненадување ги доби сите шест гласови и пофалби. Поради тоа неговата мајка не можеше да ги контролира емоциите и да не заплаче. Таа им се заблагодари на сите членови за убавите зборови и гласови за нејзинот син.

-Заради ваква мајка ти заслужи…Ако ништо друго и за пеењето на првата песна, но и заради ваква мајка, му кажа Јелена Карлеуша.

Инаку, покрај Стефан и Адам, на сцената се претстави и прилепчанецот Гоце Бошковски(33), чиј ментор е Ѓорѓе, а од жирито доби задоволителни четири гласа, освен оние на Марија Шерифовиќ и Босанац.

Сепак, и тој продолжува понатаму.

Latest News

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

ММФ: Пандемијата ја чини глобалната економија 375 милијарди долари месечно

Пандемијата на Ковид-19 ја чини глобалната економија околу 375 милијарди американски долари месечно, објави денеска Светската здравствена организација (СЗО), врз основа на информациите од...

(Видео) Воз се зaби во автомобил близу Тетово, има и повpeдени

Возот кој сообраќал на релација Скопје – Кичево yдpил во автомобил со тетовски таблички. Во сообраќајката се повpeдeни Б.С (22) и Б.Н (39) и двајцата...

(Видео) Под опсада амбасадите на Белорусија во Москва и Киев

Врз зградата на амбасадата на Белорусија во Киев е фpлен факeл, јави дописникот на Спутник, а пpoтест е одржан и пред дипломатското претставништво на...

More Articles Like This