МНОГУ ЕМОЦИИ И СОЛЗИ: Мајката на Стефан Величковски заплака за својот син во „Ѕвездите на Гранд“!

  • February 18, 2019

Не сите кандидати од Македонија кои се натпреваруваат во „Ѕвездите на Гранд“, ја имаат таа среќа да ги освојат симпатиите на жирито и да ги добијат сите гласови од судиите на музичкото шоу.

Во најновата емисија од вториот круг, која се емитуваше вчеравечер, на сцената се претставија тројца наши таленти, но подебелиот крај го извлече Адам Лабунски бидејќи неговиот татко Ибро и судијата Ѓорѓе Давид жестоко се испокараа.

Но, сосема спротивното, во позитивна смисла му се случи на Стефан Величковски кој во придружба ја имаше својата мајка.

9
ПАТИ
Не сите кандидати од Македонија кои се натпреваруваат во „Ѕвездите на Гранд“, ја имаат таа среќа да ги освојат симпатиите на жирито и да ги добијат сите гласови од судиите на музичкото шоу.

Во најновата емисија од вториот круг, која се емитуваше вчеравечер, на сцената се претставија тројца наши таленти, но подебелиот крај го извлече Адам Лабунски бидејќи неговиот татко Ибро и судијата Ѓорѓе Давид жестоко се испокараа.

Но, сосема спротивното, во позитивна смисла му се случи на Стефан Величковски кој во придружба ја имаше својата мајка.

ФОТО:ИНСАТАГРАМ/СТЕФАНВЕЛИЧКОВСКИ

Иако во претходните изданија Јелена Карлеуша го критикуваше дека е најодвратен од сите учесници, овој пат тоа не беше случај.

Стефан на изненадување ги доби сите шест гласови и пофалби. Поради тоа неговата мајка не можеше да ги контролира емоциите и да не заплаче. Таа им се заблагодари на сите членови за убавите зборови и гласови за нејзинот син.

-Заради ваква мајка ти заслужи…Ако ништо друго и за пеењето на првата песна, но и заради ваква мајка, му кажа Јелена Карлеуша.

Инаку, покрај Стефан и Адам, на сцената се претстави и прилепчанецот Гоце Бошковски(33), чиј ментор е Ѓорѓе, а од жирито доби задоволителни четири гласа, освен оние на Марија Шерифовиќ и Босанац.

Сепак, и тој продолжува понатаму.

Претходно «
Следно »