August 14, 2020, 12:34 am

МНОГУ НЕРВОЗЕН ОВОЈ БЕЌО: Нервозниот Беќир Асани – Беќо сакал со тупаници да го нападне Висар Ганиу

Поврзано

(Видео) Воз се зaби во автомобил близу Тетово, има и повpeдени

Возот кој сообраќал на релација Скопје – Кичево yдpил во автомобил со тетовски таблички. Во сообраќајката се повpeдeни Б.С (22)...

Teпaчка меѓу жители на Желино и Пирок во Тетово

По двајца жители на Желино и Пирок ноќеска после полоќ се прeсметувале физички, по што употребиле и тврди и...

Укpaдeни над 30.000 eвpa од кyќa во Лecкoeц

СВР Охрид поднесе кривична пријава против М.Н.(26) од с.Вапила, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка...
- Advertisement -

Партискиот функционер на ДУИ, Беќир Асани – Беќо, на последниот состанок на партијата во момент на расправија се обидел физички да го нападне градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу, објавува порталот на албански јазик „ТетоваСот“.

-Беќир Асани – Беќо на последниот состанок се изнервирал толку многу што упатил многу критики против градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу. Како што се дознаваме, расправијата меѓу Беќо и Ганиу била тензична, а причина била легализација. Вербалната расправија ја прекинал лидерот на ДУИ, Али Ахмети, а како што велат нашите информации ако не интервенирал Ахмети, караницата ќе завршела со тупаници- пишува порталот „ТетоваСот“, во текст под наслов „Нервозниот Беќо, за малку не го удрил со тупаници Висар Ганиу на состанокот на ДУИ“

Понатака со текстот се вели дека на овој состанок биле критикувани и неколку министри на ДУИ.

-Најкритикуван бил вицепремиерот за Охридскиот рамковен договор, Хазби Лика, за неговата досегашната работа во Владата. На адреса на Лика имало критики за доцнењето на систематизација на вработените, и за ниската застапеност на Албанците на клучни позиции во институциите. Помалку критики имало за вицепремиерот, Бујар Османи и министерот за екологија, Садула Дураку, но и за министерот за економија Крешник Бектеши. Според ова, нема да биде изненадување ако Ахмети му предложи на Заев смени на некои министри. Според нашиот извор, се најавува рокада на министрите за правда и образование. Сепак, од ДУИ велат дека сè е во рацете на Ахмети- објавува „ТетоваСот“.

Latest News

Сpaмота: Пензиониран генерал прeживува гoлгoта, 10 дена со температура оставен да лeжи дома без лeкарска помош

Која здравствена институција функционира во оваа држава? Ова прашање го поставува Агрон Газафер чиј татко преживува голготa во Македонија. Тој...

Викендов останете дома, ново нeвpeме ќе ја зaфати Македонија

За време на викендот, особено во попладневните часови територијата на Македонија ќе биде зафатена од влажна и нестабилна воздушна маса која на повеќе места...

ММФ: Пандемијата ја чини глобалната економија 375 милијарди долари месечно

Пандемијата на Ковид-19 ја чини глобалната економија околу 375 милијарди американски долари месечно, објави денеска Светската здравствена организација (СЗО), врз основа на информациите од...

(Видео) Воз се зaби во автомобил близу Тетово, има и повpeдени

Возот кој сообраќал на релација Скопје – Кичево yдpил во автомобил со тетовски таблички. Во сообраќајката се повpeдeни Б.С (22) и Б.Н (39) и двајцата...

(Видео) Под опсада амбасадите на Белорусија во Москва и Киев

Врз зградата на амбасадата на Белорусија во Киев е фpлен факeл, јави дописникот на Спутник, а пpoтест е одржан и пред дипломатското претставништво на...

More Articles Like This