Многу среќа, пари и убави моменти за еден хороскопски знак – Дневен хороскоп (09.12-2018)

Поврзано

Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Овен Може да се надевате на позитивен исход од разговорот што ве чека. Доколку не сте задоволни од моменталната состојба...

Организирајте го вашиот ден веднаш штом ќе се разбудите

Овен Ќе покажете дека сте подготвени да го менувате она што не ви одговара на деловно поле. Саканата личност ќе...

Правете помали планови за да се изненадите од поголемите резултати

Овен Денеска завршувате една фаза на својот интимен и љубовен живот и ги комплетирате искуствата. На оние што се во...

Овенот креативен, Бикот не знае што сака, Близнаците нерасположени, Ракот во потрага по среќа, добар ден за работа за Лавот, Девицата е нереална, Терезијата е ентузијастична, на Скорпијата и доаѓаат пари, Стрелецот нерасположен, Јарецот ладнокрвен, Водолијата задоволна, а Рибите уживаат…
Ова е денешниот дневен хороскоп:

Овен

Работа
Вие сте креативни и шармантни. Можете да бидете во центарот на вниманието. Можете да преговарате за добра работа на некој коктел, партија, собир.
Љубов
Оние кои се сами ќе имаат среќа да сретнат човек кој е полн со некои нови и нешто
необични идеи.
Здравје
Добро.

Бик

Работа
Вие сте нестабилни, не знаете што сакате. Соработката со Лав, Скорпија или Стрелец
ве доведува во проблеми.
Љубов
Размислувате да работите заедно со вашиот партнер. Тоа не е добра идеја.
Здравје
Склоност кон дебелеење.

Близнаци

Работа
Не пренесувајте го расположението од светот на работа во куќата. Не го правете тоа во натамошни термини, бидејќи ја губите вашата креативност.
Љубов
Емоционално може да бидете во стрес. Несогласувањето во бракот расте. За среќа, тоа е привремено.
Здравје
Излезете за чист воздух.

Рак

Работа
Започнете со соработка со некој од вашето семејство. Веројатно тоа е поблиска братучетка или роден брат. Ќе има пари.
Љубов
Вие сте сигурни во врската што ја имате.Слободниот Рак ја бара неговата среќа.
Здравје
Претежно добро.

Лав

Работа
Одлична комуникација на сите нивоа. Особено добар работен ден за еден Лав кој има подзнак на Терезија.
Љубов
Лавот во брак мора да размислува за семејни обврски. Веројатно вашиот партнер ви помага во сето тоа.
Здравје
Грбот продолжува да ви прави проблемот.

Девица
Работа
Вие сте дипломат во однос на конкуренцијата. Погледнете во реалноста. Не може секогаш да бидете во толку многу пари без последици.
Љубов
Партнерот ве поддржува во сè што правите. Не може без тебе и твојот совет.
Здравје
Се чувствувате уморни од сè.

Терезија
Работа
Вие активно пристапувате на работата што ве чека. Вашите идеи вродиле со плод и прави се што правите е со многу елан.
Љубов
Задоволството ве фатило и малку ве размазило. Расположени сте за добра вечера.
Здравје
Се е на свое место.

Скорпија
Работа
На бизнисот се случува непланирано. Сепак, внатрешните таленти доаѓаат на виделина и треба да ги искористете за повисока заработка.
Љубов
Пружете рака на разбирањето на вашиот партнер. Потребни сте муа.
Здравје
Се препорачува помал внес на храна и многу течности.

Стрелец
Работа
Помош доаѓа преку пријател. Вие не сте во расположение да работите колку што можете. Тоа не е препорака.
Љубов
Останете дома со вашиот партнер. Никој не ви е потребен.
Здравје
Премногу цигари и алкохол влијаат на лош сон.

Јарец
Работа
На работа се препорачува да се зачува ладнокрвност и смиреност. Ова е особено за дами. Не влегувајте во непотребни дискусии.
Љубов
Емоциите се прилично здодевни денес. Не сте сигурни што се чувствувате. Голема еротска желба,
Здравје
Висок притисок.

Водолија
Работа
Ќе ги вратите долговите. Приходите се прилично добри. Вие сте задоволни и не сакате да направите ништо што ќе ја смени ситуацијата.
Љубов
Вашата сексуалност е во пораст. Партнерот го чувствува и го прифаќа тоа.
Здравје
Детоксикацијата се препорачува на сите нивоа, физички и ментално.

Риби
Работа
Воспоставување на потребната рамнотежа на работното место. Некои дури уживаат во работата.
Љубов
Комуникацијата со партнерот е добра. Флексибилно однесување одговара на сите.
Здравје
Се препорачува инхалација.

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Повеќе вести