October 20, 2021, 9:29 pm

Многу среќа, пари и убави моменти за еден хороскопски знак – Дневен хороскоп (09.12-2018)

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Овенот креативен, Бикот не знае што сака, Близнаците нерасположени, Ракот во потрага по среќа, добар ден за работа за Лавот, Девицата е нереална, Терезијата е ентузијастична, на Скорпијата и доаѓаат пари, Стрелецот нерасположен, Јарецот ладнокрвен, Водолијата задоволна, а Рибите уживаат…
Ова е денешниот дневен хороскоп:

Овен

Работа
Вие сте креативни и шармантни. Можете да бидете во центарот на вниманието. Можете да преговарате за добра работа на некој коктел, партија, собир.
Љубов
Оние кои се сами ќе имаат среќа да сретнат човек кој е полн со некои нови и нешто
необични идеи.
Здравје
Добро.

Бик

Работа
Вие сте нестабилни, не знаете што сакате. Соработката со Лав, Скорпија или Стрелец
ве доведува во проблеми.
Љубов
Размислувате да работите заедно со вашиот партнер. Тоа не е добра идеја.
Здравје
Склоност кон дебелеење.

Близнаци

Работа
Не пренесувајте го расположението од светот на работа во куќата. Не го правете тоа во натамошни термини, бидејќи ја губите вашата креативност.
Љубов
Емоционално може да бидете во стрес. Несогласувањето во бракот расте. За среќа, тоа е привремено.
Здравје
Излезете за чист воздух.

Рак

Работа
Започнете со соработка со некој од вашето семејство. Веројатно тоа е поблиска братучетка или роден брат. Ќе има пари.
Љубов
Вие сте сигурни во врската што ја имате.Слободниот Рак ја бара неговата среќа.
Здравје
Претежно добро.

Лав

Работа
Одлична комуникација на сите нивоа. Особено добар работен ден за еден Лав кој има подзнак на Терезија.
Љубов
Лавот во брак мора да размислува за семејни обврски. Веројатно вашиот партнер ви помага во сето тоа.
Здравје
Грбот продолжува да ви прави проблемот.

Девица
Работа
Вие сте дипломат во однос на конкуренцијата. Погледнете во реалноста. Не може секогаш да бидете во толку многу пари без последици.
Љубов
Партнерот ве поддржува во сè што правите. Не може без тебе и твојот совет.
Здравје
Се чувствувате уморни од сè.

Терезија
Работа
Вие активно пристапувате на работата што ве чека. Вашите идеи вродиле со плод и прави се што правите е со многу елан.
Љубов
Задоволството ве фатило и малку ве размазило. Расположени сте за добра вечера.
Здравје
Се е на свое место.

Скорпија
Работа
На бизнисот се случува непланирано. Сепак, внатрешните таленти доаѓаат на виделина и треба да ги искористете за повисока заработка.
Љубов
Пружете рака на разбирањето на вашиот партнер. Потребни сте муа.
Здравје
Се препорачува помал внес на храна и многу течности.

Стрелец
Работа
Помош доаѓа преку пријател. Вие не сте во расположение да работите колку што можете. Тоа не е препорака.
Љубов
Останете дома со вашиот партнер. Никој не ви е потребен.
Здравје
Премногу цигари и алкохол влијаат на лош сон.

Јарец
Работа
На работа се препорачува да се зачува ладнокрвност и смиреност. Ова е особено за дами. Не влегувајте во непотребни дискусии.
Љубов
Емоциите се прилично здодевни денес. Не сте сигурни што се чувствувате. Голема еротска желба,
Здравје
Висок притисок.

Водолија
Работа
Ќе ги вратите долговите. Приходите се прилично добри. Вие сте задоволни и не сакате да направите ништо што ќе ја смени ситуацијата.
Љубов
Вашата сексуалност е во пораст. Партнерот го чувствува и го прифаќа тоа.
Здравје
Детоксикацијата се препорачува на сите нивоа, физички и ментално.

Риби
Работа
Воспоставување на потребната рамнотежа на работното место. Некои дури уживаат во работата.
Љубов
Комуникацијата со партнерот е добра. Флексибилно однесување одговара на сите.
Здравје
Се препорачува инхалација.

Latest News

Чеда Јовановиќ е дојден во Македонија да му помогне на СДСМ за втор круг

Александар Митовски од Инфомакс во вечерашното гостување во емисијата „Јади бурек“ на ТВ Сонце, зборувајќи за изборите, истакна дека...

More Articles Like This