Многу љубов, пари и пријатна средба за овој знак денеска – Дневен хороскоп (16.11.2018)

  • November 16, 2018
  • Коментари

Директниот од на Венера овој петок е главна вест од ѕвезденото небо. Венера конечно од ретроградната положба тргнува после долги 40. дена. И без ваше вплеткување вашиот живот ќе биде прочистен од луѓе кои во вас будат немир и нерасположение, поради некои ќе ви биде тешко, но знаете дека така е најдобро за вас. Така прочистени полесно ќе чекорите низ животот. Губитокот може да се почувствува и на други полиња кои не се врзани за љубов, а повторно да кажеме материјалните работи за кои сте емотивно многу врзани.
Се’ во се ова е добар ден и таков искористете го на вистински начин.

Овен

Работа
Ако сакате да го решите недоразбирањето со едно лице, бидете внимателни и доволно ефективни. Обидете се да ги предухитрите другите соработници кои сметаат дека немате доволно информации.
Љубов
Имате впечаток дека вашиот љубовен живот не е доволно интересен и возбудлив до степенот што сакате. Направете нешто во врска со тоа.
Здравје
Пад на имунитетот.

Бик

Работа
Сегашната позиција на Месечината ве поттикнува да бидете несигурни и затоа избегнувајте ситуации кои претставуваат потенцијална опасност. Решавајте ги деловни дилеми на позитивен начин.
Љубов
Бидете искрени доволно во друштво на човек кој добро ја познава вашата слабост. Нема потреба да се избере погрешна улога или да се надминат некои ситуации.
Здравје
Проверете ја крвната слика.

Близнаци

Работа
Некој се сомнева во вашиот успех, но ќе се покаже дека имате значителна предност пред другите соработници. Секоја приказна како критика е излишна, особено кога има деловни резултати.
Љубов
Вие се грижите за привлекување на нечие емоционално внимание и интерес. Немојте да се колебате да преземете активна улога и да ги контролирате важните настани.
Здравје
Се чувствувате одлично.

Рак

Работа
Некој има добри намери, па договорот со соработници ветува заедничка корист или финансиска добивка. Чувајте го оптимистичкото расположение во различни ситуации.
Љубов
Лицето кое го привлекува вашиот интерес има интересни идеи. Одговорете на сличен начин и во согласност со избраните начини кои оставаат добар впечаток.
Здравје
Добро се чувствувате.


Лав

Работа
Некој не ги разбира сите ваши идеи и ова негативно влијае на нивото на успех во деловната соработка. Треба да имате доволно разбирање за вашата околина.
Љубов
Вие поставувате големи барања на некој близок. Направете емоционална дистанца и повторно разгледајте ја вашата љубовна врска преку различни аспекти.
Здравје
Лоша циркулација.

Девица
Работа
Анализирајте ги настаните на деловната сцена внимателно и не донесувајте брзи одлуки. Ви недостасува концентрација да се вклучите во различни страни.
Љубов
Ако премногу верувате во нечии зборови, ве очекуваат нова загуба или разочарување. Подобро е да побарате добар совет отколку да ризикувате емоционален ризик без вистинска причина.
Здравје
Добро.

Терезија

Работа
Од вас се очекува да имате брилијантна улога или извонреден успех. Животната средина верува во вашето знаење и способности и ова е доволна мотивација да се обезбеди максимум.
Љубов
Чувствувате нов емотивен ентузијазам. Важно е некој да ве гледа со топол изглед. Ве привлекуваат различни предизвици.
Здравје
Вие не сте во кондиција.

Скорпија

Работа
Очекувате позитивни одговори и успешни резултати, но тие не доаѓаат лесно или врз основа на ветувањето на некој. Успешните резултати зависат од добрата проценка и личниот ангажман
Љубов
Внимателно изберете ги зборовите што ги кажувате на некој близок. Избегнувајте сомнително друштво или личност која е на лош глас.
Здравје
Хронична болка.

Стрелец
Работа
Некои намери не звучат доволно искрени, па затоа внимателно анализирајте го лицето кое ви испраќа убави зборови или големи ветувања. Само кога ќе ја дознаете вистинската вистина, ќе ги решите деловните проблеми.
Љубов
Партнерот се жали на вашето честа расеаност, ненадејна заборавеност или отсуство од работа. Поправете го на време вашиот неуспех.
Здравје
Потребена ви е одмор.

Јарец

Работа
Имате добри идеи, но некој го одбива вашиот совет и се обидува да ја намали вашата улога во деловната соработка. Сепак, не дозволувајте деловното недоразбирање значително да влијае на вашата концентрација или волја.
Љубов
Важно е дека сте во позитивна средина и со драги личности. Мали нежности ќе донесат големо задоволство во секој поглед.
Здравје
Правилна исхрана.

Водолија

Работа
Состанокот и разговорот со една личност е заморен за вас. Не посветувате доволно внимание на некои деловни настани во кои активно учествуваат вашите соработници.
Љубов
Вие сте оптоварени со нови емотивни чувства, но ова е повеќе одраз на вашата моментална состојба и недостаток на инспирација.
Здравје
Напнати сте.

Риби
Работа
Имате впечаток дека некој ги ограничува вашите опции или наметнува цврсти услови и строги правила во деловната соработка. Не дозволувајте некој да ве стави во редови на губитници.
Љубов
Пред да донесете нова одлука, размислете за чувствата. Потребна е белешка за самокритика. Не можете секогаш да диктирате темпо на љубов.
Здравје
Добро.

Претходно «
Следно »