МНР на Ocмани ги ocyди нaпадите на Xaмас врз Израел

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Министерството за надворешни работи со кое раководи Бујар Османи од редовите на ДУИ се придружи на официјален Брисел во осудата на неселективните напади на палестинската организација Хамас врз Израел.

Македонското МНР го реобјави твитот на шефицата на Европската комисија Урсула фон дер Лајен во кој таа го осудува однесувањето на Хамас.

-Многу сум загрижена од ситуацијата во Израел и Газа.

Јас ги осудувам неселективните напади на Хамас врз Израел.

Цивилите од сите страни мора да бидат заштитени.

Насилството мора да заврши сега”, пишува во пораката за јавноста што ја реобјави министерството што го води Османи.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This