October 27, 2021, 5:38 am

„Мнoгy зaбoлeни имa oкoлy мeнe“ – ce oглacи Пyтин oд изoлaциja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Претседателот на Русија, Владимир Путин, кој од вторникот се наоѓа во самоизолација, рече дека во изолација мора да остане неколку дена затоа што многу луѓе од неговата околина се заразиле со коронавирусот.

Путин се уклучи на самитот во Таџикистан преку видео врска, и рече дека десет луѓе од неговата околина се позитивни.

– Не е заразено едно или две лица, заразени се 10 луѓе, рече претседателот на Русија.

Путин требаше лично да присуствува на самитот, но поради новонастанатата ситуација беше спречен.

– Сега мора да останам во изолација уште неколку дена, истакна тој.

Latest News

(Видео) Пентагон алapмира: ИСИС-К е потполно способна да ги нaпaднe САД во рок од 6-12 месеци

ИСИС-К и Ал Каеда би можеле да имаат способност да нападнат американски цели за „6-12 месеци“ - изјави Колин...

More Articles Like This