МОБИНГ ВО МНР: Македонскиот дипломатски синдикат со жестоки критики за Димитров

Поврзано

По барање на ВМРО-ДПМНЕ, ДИК повторно ги пребројува резултатите од записниците

По барање на ВМРО- ДПМНЕ, ДИК повторно ги пребројува резултатите од записниците, се со цел да се отстранат сите...

Во ДИК се спроведуваат финалните проверки седницата е одложена

Јавната седница на Државната изборна комисија, што требаше да се одржи во 18:15 часот, е презакажана за во 19:30...

Јавна седница на Државната изборна комисија

Државната изборна комисија најави дека во 18:15 часот ќе одржи јавна седница. Според последните информации, седницата ќе доцни и...
- Advertisement -

Последните години, дисциплински постапки во МНР се спроведуваат, речиси исклучиво, против членовите на Македонскиот дипломатски синдикат и неговото раководство. Селективно и таргетирано, постапките се спроведуваат со цел да се заплашат или што е можно повеќе тормозат нашите членови, само поради тоа што нашите залагања за почитување на работните права, дигнитетот на вработените и угледот на дипломатската професија од страна на министерот и неговиот кабинет се видени како закана за нив.

Дали поради желбата да “не се таласа” во предизборниот период или согледувањето дека за ниту еден од случаите не постојат валидни правни аргументи, деновиве започна нов тренд на прекинување и одложување на дисциплинските постапки, под различни изговори. Така, стигнавме во апсурдна ситуација, обвинетите да инсистираат на довршување на постапките со цел да го исперат своето име од неаргументирани напади, а обвинителите да бегаат.

Уште еднаш упатуваме апел до министерот да прекине со поделбите на “наши” и “ваши” и да престане да го раскинува дипломатското ткиво во МНР.

Latest News

По барање на ВМРО-ДПМНЕ, ДИК повторно ги пребројува резултатите од записниците

По барање на ВМРО- ДПМНЕ, ДИК повторно ги пребројува резултатите од записниците, се со цел да се отстранат сите...

Полицаец морал да пуkа за да спрeчи рaсправија меѓу две групи на изборниот ден

Полицаец бил приморан да испука два предупредувачки истрала во воздух за да спречи расправија помеѓу две групи на граѓани која се одиграла во близина...

Николоски: Зоран Заев не успеа да победи дома, Зоран Заев не успеа да победи во четвртата изборна единица

Почитувани пријатели од четвртата изборна единица. Би сакал да ви се заблагодарам на сите кои што излеговте на Парламентарните избори и со својот глас...

Во ДИК се спроведуваат финалните проверки седницата е одложена

Јавната седница на Државната изборна комисија, што требаше да се одржи во 18:15 часот, е презакажана за во 19:30 часот. Поради финални контроли на податоците...

Бизарни мерки пpoтив пандемијата: Јапонија забрaни врескање при возење на ролеркостерите

За да го намалат ризикот од зараза со коронавирус, Јапонците ќе забранат врескање во текот на возење од 100 километри на час на ролеркостерите. Здружението...

More Articles Like This