МОБИНГ НА РАБОТНО МЕСТО БИДЕЈЌИ ПОВИКУВАЛ НА БОЈКОТ: Прилепчанец заработи кривична пријава бидејќи повикува на бојкот и пишува за лошите услови на работа!

Поврзано

(Видео) Вилма влегла во елемент на прославата на 1 ТВ, пеела караоке со Боки 13

Екс пратеничката и обвинета во случајот „Меѓународен сојуз“, Фросина Ременски во своето гостување во Алфа телевизија открива детали и...

Нaмaлeн бројот на запишани студенти минатата академска година во однос на 2018/2019

Во минатата академска 2019/2020 година, на прв циклус (додипломски студии) на факултетите и на високите стручни школи во земјава...

Ахмети: Нема cилa што може да ја yништи идејата за премиер Албанец

Демократската Унија за Интеграција во преставувањето на Изборната програма за предвремените парламентарни избори кои ќе се одржат на 15...

Даниел Јошески, вработен во Јавното претпријатие „Комуналец“ во Прилеп, добил покана да се јави кај јавен обвинител во ОЈО Прилеп, откако на социјалните мрежи ги критикувал условите за работа во претпријатието

 

Откако на својот ФБ профил објавил фотографии од катастрофалните услови за работа во претпријатието, прилепчанецот Даниел Јошески се соочил со низа на закани од претпоставените, со барања да бидат повлечени објавите. 

Бидејќи одбил да ги повлече објавите, Јошевски се сомнева дека директорот на претпријатието во обид да го замолчи побарал интервенција од јавното обвинителство, кое пак му испратило покана за да даде „одредени известувања“ пред јавен обвинител. 

Претходно, информира Јошевски, тој неколкупати бил повикуван и во полициска станица на информативни разговори откако своја изјава за случувањата во јавното претпријатие зборувал и на телевизија. Јошевски за Инфомакс додава дека се работи за класичен политички реваншизам, и мобинг на работно место, особено поради фактот што тој има мало пет месечно бебе за кое треба да се грижи.

Јошески инаку на социјалните мрежи јавно повикува на бојкот на претстојниот референдум, факт кој го смета за дополнителна причина за притисок и закани од претпоставените кадри поставени од владејачката партија.

 

 

Актуелно

Се намалува бројката, 78 нови зapaзени од Koвид-19 во Македонија

Во последните 24 часа се направени 894 тестирања, а регистрирани се 78 нови случаи на позитивни на Ковид-19. Во...

(Видео) Шекеринска и Јанева во домот на Боки 13, сепак не се познавале само од телевизија

На мрежата Јутуб се појави видео на кое што се гледа вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска во друштво на Катица Јанева и...

(Видео)Техничкиот министер за земјоделство качен на коњ вршеше проверка на шумскиот фонд

Ден со Цветан Трипуновски, во инспекција низ Огражден, проверка на шумскиот фонд и лов на потенцијална дрвосеча. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/745665222864670/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во живо: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/360493781586587/

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

Повеќе вести