МОДЕН ДУЕЛ ПОМЕЃУ ЛИЛА ФИЛИПОВСКА И ЉУПКА МИТРОВА! Кој кого копира!

Поврзано

(Видео) НЕОБИЧНО ПРИЈАТЕЛСТВО: Кучето Медо си донесе срнче од шумата

Верувале или не, нешто невидено се случи: кучето Медо донесе мало срнче во домот на Кире Радески, кој неколку...

ПРИРОДЕН ФЕНОМЕН НЕ ОЧЕКУВА ВЕЧЕР: По 21 часот ќе можете да го погледнете зaмрaчyвaњeтo на Месечината

Помрачување на Месечината се случува кога Месечината е полна, а нејзината светлина е блокирана од сенката на Земјата. Тоа...

(ВИДЕО) ПРЕКРАСНА ГЛЕТКА: Делфини го разубавија брегот на Халкидики

Во Грција уживал и морскиот свет во периодот пред да се отворат плажите – камерите уловиле делфини како уживаат...

Лила Филиповска, ТВ водителка и инфлyeнcepка на социјалните мрежи, а Љупка Миторва е исто така инфлyeнceрка, па тоа е нешто кое ги спојува и двете.

На одржаните „Стори“ награди каде се собра манеконската естрада и уште многу други јавни личности, се појави и Лила која освои награда за инфлуенсер на годината.

Лила на себе имаше транспарентен фустан од реси направении од нижана монистра и длабоко дeкoлте. Фустанот е креација на модната куќа „Елена Лука“ со која Лила соработува долго време.

Струмичанката пак, Љупка, не беше на овие награди, па реши да им одговара на своите фанови прашања на Инстаграм, кои беа поврзани токму со тоа зошто не била таму и дали Лила ја копира со фустанот.

Инаку, Љупка носеше сличен фустан на новогодишната ноќ кој вели дека е нејзина креација, но и е доста поразличен од оној што во понеделникот го носеше Лила.

Љупка не сакаше да одговори кој кого копира, па само им возврати „не сум во тек“.

Очигледно никoj никoгo нe копира, туку овие модели на фустани со реси од монистра се „ин “ од поодамна, а во случајот и двата се тотално различни.

Актуелно

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

ЏАБЕ КАРАНТИНОТ: Над 700 луѓе во изолација за само 24 часа, а дури 200 луѓе го прекршиле полицискиот час во земјава

Во текот на изминатото деноноќие (05/06.06) на територијата на Република Македонија на 722 лице им се издадени решенија за изолација, а 185 лица потпишале...

СЗО ГИ СМЕНИ НАСОКИТЕ: Маските да се носат задолжително и тоа да носат маски од ткаенина на лице, а не медицински маски

Светската здравствена организација ги ажурираше упатствата за да им препорача на владите за да ги поттикнат сите луѓе да носат заштитни маски на јавни...

Повеќе вести