„МОЕТО МОМЧЕ Е ПOCТАРО ОД МЕНЕ И НА СИТЕ ИМ КАЖУВАМ ДЕКА МИ Е ДЕДО“: Млада девојка е во врска со 45 години пocтар маж

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Австралијанецот Нев Мекдермод стоел на автобуската станица кога 28 годишната Рејчел Робертс му понудила превоз. Таа не ни претчувствувала дека љубезниот чин ќе прерасне во љубовна приказна, иако „прилично згодниот“ пензионер бил 45 години постар од неа.

Иако нивната врска е постојан предмет на озборувања и луѓето ја нарекуваат спонзоруша, но Рејчел не ја интересираат гласините. Таа тврди дека никогаш не била посреќна и дека сака се во врска со нејзиниот избраник.

Парот сега е верен и се надева дека наскоро ќе станат родители.

– Нев живееше во моја близина. Знаеше дека неодамна останав без татко и ми понуди мене и на мојата мајка помош. Откако месец дена ги поминавме заедно, сфатив дека не можам повеќе без него, раскажа Рејчел.

Неколку дена подоцна го прашала Нев да се всели кај неа и од тогаш не се одвојуваат. Но подоцна започнале да кружат гласини за нивната врска.

– Луѓето зборуваа дека сум спонзоруша, иако Нев има само инвалидска пензија. Не обрнуваме внимание. Кога ќе забележиме дека луѓето чудно гледаат, Нев ќе се пошегува и ќе каже: „Дојди внуко, да те бакнам“, додаде таа.

Таа се надева дека ќе забремени што поскоро, бидејќи е свесна дека поради неговите години „немаат цел живот на располагање“.

– Кога би забременила би била надвор од себе од среќа. Нев сега има 73 години и брзаме да се венчаме што поскоро. Иако нема да поминеме многу време заедно, поважен ни е квалитетот отколку квантитетот – заклучи Рејчел.

Актуелно

Фокусот на идната влада ќе биде во економијата

„Фокусот на идната влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде исклучиво во економијата", нагласи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски гостувајќи во...

Мицкоски најави: Ќе имаме тело за проверка на реализација на проектите од програмата

Денес лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Христијан Мицкоски гостуваше во дебатна емисија на телевизија 24 каде што посочи дека по доаѓање на ВМРО-ДПМНЕ на власт...

Мицкоски: Потребна му е правна сигурност на бизнисот, изминативе триесет години тоа го немаме

„Апсолутно во програмата зборуваме и за нови вработувања. Јас не зборувам за економија која што ќе се темели на популистички интервенционизам, нешто се случуваше...

Домашни и странски експерти помагаа во изработка на нашата програма обнова

„Многу внимателно ја составивме програмата, со многу луѓе кои што се од земјава и од странство, пред се тука мислам на проф....

Мисајловски: Наместо економски бум и Клинички центар, останаа само лагите на СДСМ и Зоран Заев

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носител на листата на изборната еденица 2 Владо Мисајловски, вечерва гостуваше во емисијата на МТВ каде што даде интервју и...

Повеќе вести