МОЗАИКОТ НА ПЛАТОТО КАЈ МАВРОВКА ИСШАРАН СО БОЈА: Црна боја фрлена врз мозаикот на платото Скендер-бег

  • September 5, 2017
  • Коментари

Вчера непознат сторител со црна боја го испрскал мозаикот на плоштадот „Скендер-бег”.

Како што информираа од полицијата околу 13.45 часот на платото „Скендер-бег“ на ул. „Филип Втори Македонски“ во Скопје, непознат сторител извршил прскање со црна боја на Мозаикот кој е насликан на платото.

Полицијата презема мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »