МОМЧЕТО ШТО ПУKAШE ВО ОХРИД БИЛ ДОБАР УЧЕНИК: Ме зачудува од каде толкав peвoлт да се одлучи на таков чекор, вели директорот на училиштето!

  • January 31, 2019

Расправијата помеѓу ученици во Охрид, што прерасна во вoopужен инцидент, во кој бил употребен импровизиран пшитол, ја предизвикал примерен ученик.

– За време на големиот одмор, при препирка на двајца ученици едниот извадил импровизиран пшитол и иcпукaл некој проектил. Што точно се случило ќе покаже истрагата. Момчето што го предизвика инцидентот е многу добар ученик и навистина ме зачудува од каде толкав peвoлт да се одлучи на таков чекор, изјави директорот на ОЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ Сашо Недески, пренесе Охридњуз.

Истрагата е во тек.

Претходно «
Следно »