МОНАКО ДОБИВА НОВ ТРЕНЕР ВО ПОНЕДЕЛНИК: Легендарниот французин ќе биде новиот тренер на Монако

Поврзано

ИМАМЕ СО ШТО ДА СЕ ГОРДЕЕМЕ: Македонското младинско таеквондо во светскиот врв

Дамјан Трајковски од ТК Кобра, јуниори категорија 78+ кг се наоѓа на четвртото место на светската ранг листа во...

ПРАВИ ГИГАНТИ: Реал и Атлетико ќе им помагаат на семејствата пoгoдeни од Koвид-19

Шпанските гиганти Реал и Атлетико Мадрид ги здружија силите да започнат со собирање средства за да им помогнат на...

АГEНТOТ НА БЕЈЛ OТФPЛИ ВРАЌАЊЕ НА ВЕЛШАНЕЦОТ ВО ПРЕМИЕР ЛИГАТА: “Како што секогаш велев, Герет е среќен во Мадрид”

Агентот на напаѓачот на Реал Мадрид, Герет Бејл, Џонатан Барнет изјави дека неговиот клиент нема намера да се врати...

Французинот Тиери Анри в понеделник ќе го преземе Монако, пишува „Скај Спортс“.

Легендата на Арсенал и францускиот фудбал би требало да е човекот кој ќе го замени Леонардо Жардим, кој беше отпуштен претходно оваа недела.

Монако и Анри се во напредни разговори и двете страни се надеваат дека ќе го финализираат договорот до крајот на оваа недела.

Во моментов тимот од Кнежеството се наоѓа на 18-тата позиција во француската Лига 1, со само една победа од почетокот на шампионатот.

Анри не е непознато име за тимот. Тој ја започна својата кариера во Монако и играше за тимот пет години, а во 1997 година, успеа да ја освои титулата на Франција под раководство на Жан Тигана.

Французинот ја заврши својата играчка кариера во 2012 година, а ова лето тој беше помошник на Роберто Мартинез во белгискиот национален тим.

Актуелно

ШИЛЕГОВ СЕ EВAКУИPAЛ: “Градскиот очув” на викенд во Маврово бега од кaрaнтинoт во Скопје

Петре Шилегов, градоначалникот на Скопје е во Маврово, додека главниот град е во 80-часовен полициски час, објави „ТВ24“. Шилегов за...

(Видео) ЕКСКЛУЗИВНО: „Инфомакс“ влезе во Ковид-19 центарот на Аџибадем Систина, погледнете како изгледа процесот на тестирање!

Екипата на Инфомакс, ексклузивно го посети центарот за тестирање на Ковид 19 во приватната клиника Аџибадем Систина. За време на посета имав шанса да...

(Видео) „СКОПЈЕ КАКО ВУХАН“: Се поставува монтажна болница во близина на Инфективна, Maкедонија се спрема за новиот пик!

Сцени кои до пред неколку месеци ги следевме само преку светските медиуми стануваат реалност во Македонија. Во близината на Инфективната клиника се поставува монтажна...

КОНЕЧНО ПРИСТИГНАА ОФИЦИЈАЛНИ ИНФОРМАЦИИ ОД МЗ: Бројката слична на вчерашната, 125 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1085 тестирања, а регистрирани се 125 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-46, Kуманово-19,...

ВЕЛАМ ТИ ЌЕРКО, СЕТИ СЕ СНАО: Коста Костадинов си ја врботил девојката кај Боки 13, па во „Америт“ и на крај во ТАВ Македонија?

И додека на прес-конфернции, портпаролот на СДСМ Костадин Костадинов ги обвинува своите политички опоненти за непотизам (?!), самиот тој развил сериозна непотистичка шема во...

Повеќе вести