МОСКВА ГО ПОВИКА ТИМОТ НА ТРАМП

  • January 14, 2017
  • Коментари

Русија го повика тимот на  Доналд Трамп во Астан на преговорите за Сирија. Поканата стигнала во текот на телефонскиот разговор на советникот на Трамп со рускиот амбасадор во САД.

2875876

Поканата за учество на состанокот во Астан за решавање на сириската криза е доставена на администрацијата на Трамп на 28 Декември. Амбасадорот на Русија во САД го поканил советникот на Трамп за национална безбедност   Мајкл Флин.

Состанокот за решавање на сириската криза во астан ќе биде оддржан на 23 јануари.

Претходно «
Следно »