October 28, 2020, 4:14 pm

МОСТОТ ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ ЌЕ БИДЕ ЗAТBOРЕН ЗА СООБРАЌАЈ: Привремен сообраќаен режим овој викенд на мостот Гоце Делчев

Поврзано

Дел од Центар денес без вода

Дел од корисниците од населбата Пролет лоцирани во билизна на булеварот „Кочо Рацин“ и улиците „Стив Наумов“ и „Тетовска“...

Дали и кој го тpуе Скопје? Погледнете ги фотографиите кои се појавија ова утро

Последниот извештај на Европската агенција за животна средина, ЕЕА, покажува дека аерозагадувањето и натаму претставува најголема еколошка опасност по...

Алapмантно во Скопје, три скопски општини со по над 500 активни случаи

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 737 тестирања, а регистрирани се 247 нови случаи...
- Advertisement -

Поради изведување комплексни градежни активности во сабота и во недела на мостот Гоце Делчев ќе биде воведен привремен сообраќен режим, информираат од Град Скопје.

Во сабота (06.07.2019 година) поради изведување градежни активности за реконструкција на дилатационите фуги на мостот во периодот од 5 часот изутрина до 17 часот попладне, ќе биде целосно затворена за сообраќај страната на мостот во правец од Мавровка кон Влада (исток-запад). А во недела (07.07.2019 година) поради изведување на истиот градежен зафат на мостот во периодот од 5 часот изутрина до 17 часот попладне, ќе биде целосно зaтворена за сообраќај страната на мостот во правец од Влада кон Мавровка (запад- исток).

За време на привремениот сообраќаен режим ќе има пренасочување на сите автобуски линии кои поминуваат на овој потег.

Градот Скопје апeлира до сите учесници во сообраќајот да ја почитуваат поставената сообраќајна сигнализација и да се придржуваат до времено поставениот режим на сообраќај.

Истовремено, ги замолуваме сите учесници во сообраќајот за трпение и разбирање поради можното отежнато одвивање на сообраќајот во овој дел на градот, велат од таму.

Latest News

Филипчe: И доколку Ковид не бил диpeктна пpичинa за cмpт, лицето влегува во статистиката на починати од корона вирус

Министерот Венко Филипче во вечерашното гостување на телевизија Телма објасни дека една од причините зошто Македонија има висока стапка...

Дебарчанец од САД дoниpa 50 тaблeти зa yчeници од ООУ „Пенестија“ oд coциjaлни ceмeјcтвa

Основното општинско училиште „Пенестија“ во Дебар, доби 50 таблети, донација на Рамиз Маќелара, дебранец кој живее и работи во САД. – Таблетите се наменети за...

Нoceњeтo мacкa нa oтвopeнo ќe cтaнe зaдoлжитeлнo и co зaкoн

Носењето маска на отворено ќе стане задолжително и со закон, а групирањата се ограничуваат Повеќе од два и пол часа пратениците – членови на собраниската...

Сопругата на Спасовски е нeгoвиoт eдинcтвeн кoнтaкт кoj ќe oди вo caмoизoлaциja

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, пред два дена објави дека е позитивен на Ковид-19. Според протоколите, после позитивниот тест се испитале неговите контакти. Од...

(Видео) Вело Марковски: “12 пpичини зoштo Венко Филипче тpeбa дa дaдe ocтaвкa”

Загрижени сме како и сите граѓани за големата смртност, хаотичните мерки и немањето на стратегија за справување со ковид-19, рече на денешната прес-конференција д-р...

More Articles Like This