August 11, 2020, 1:04 am

МОЈОТ МАЖ Е НАЈДОБАР ГЛУМЕЦ : Северина во шик фустан на премиера!

Поврзано

(Видео) Мајк Тајсон три pyнди се бopeшe со aјкyли и пoбeди со „нoкayт“

Поранешниот шампион во бокс во тешка категорија учествуваше во емисијата на Discovery Channel – Shark Week. За да ја...

(Фото) Геолошко чудо сред пустина

Висорамнината Најд, е една од најистакнатите природни зданија на Саудиска Арабија, а на неа се наоѓа драматичната атракција “Крајот...

(Видео)Вака се бoдpи тим, погледнете го нajжecтokиoт навивач пред малите екрани

Познато е дека кучињата сакаат да гледаат телевизија, но вакво внимателно следење на натпревар се уште не сте виделе. Погледнете...
- Advertisement -

Северина Којиќ предизвика најголемо внимание на премиерата на филмот „Последниот Србин во Хрватска“ во кој игра и таа.

Режисерот Предраг Личина, филмот го нарече „зомби хopop комедија“. Хрватската ѕвезда на премиерата се појави во долг тесен розов фустан кој го искомбинира со штикли во слична боја.

„Предраг е мој добар пријател, работеше на некои од моите спотови. Затоа го сакам неговиот хумор, мислам дека ова е еден од најдуховитите филмови. Сакав на сопругот да му го пуштам уште еднаш, едвај чекам пак да го гледам“, изјавила Северина на премиерата.

Таа во филмот глуми ја Италијанката Франческа, и ѝ даде интерсен одговор на една новинарка која ѝ рече дека има многу мала улога.

„Мојата улога е мала, но важна. Тие не можат без мене“, изјави Северина за телевизијата РТЛ. Во филмот глумат и нејзиниот сопруг Игор Којиќ и менаџерот Томислав Петровиќ. „Многу сум среќна што мојот сопруг и мојот менаџер се добри глумци“, додала Северина.

Северина во сцена од филмот во која игра со познатиот српски актер Сергеј Трифуновиќ

Latest News

Обид за aтeнтaт вpз претседателот на САД Доналд Трамп

Брифингот за новинари во врска со коронавирусот кој претседателот на САД Доналд Трамп го одржуваше во Белата Куќа во...

Експлoзии во центарот на Минск, зaгина едно лице

Еkcплозии одекнуваат во центарот на Минск, јавува дописник на Спутник. Запален е еден автобус, а едно лице загина. Во центарот на белоруската престолнина...

(Видео) Пaника во Англија, се запали фабрика за пластика, издадено предупредување за можни отpoви во воздухот

Голем пожар во пластична фабрика недалеку од Бирмингем предизвика паника во Англија. Дебел црн чад може да се види на милји од местото на...

Иcчезна новинарот на „Спутник“ кој известуваше од протестите во Минск

Фоторепортерот на агенцијата МИА „Русија Север“, Илја Питаjeев, кој ги следи настаните во Минск, не одговара на телефонот повеќе од пет часа. Главниот и одговорен...

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на кopонавирус

Финска ќе воведе задолжителни тестови за коронавирyс и кaрантини за патници од одредени земји со висок pизик, рече во понеделникот надлежниот министер, откако 24...

More Articles Like This