МУ БИЛА ЉУБОВНИЦА, НО ТОЈ РЕШИЛ ДА СЕ ОЖЕНИ СО ДРУГА:Еве како му се одмаздила на свадбата

Поврзано

Со чартер лет од Лондон денеска се враќаат македонски државјани од Велика Британија

Со авионски превоз Лондон-Скопје организиран од Владата, денеска попладне во земјaва треба да се врати нова група наши државјани...

ЗА КАКВА СОЛИДАРНОСТ ЗБОРУВАМЕ?: Платите од неколку илјади евра остануваат нечепнати, ќе кратат од тие што земаат 400 евра

Околу 100.000 семејства ќе бидат погoдени од мерката за кратење на плати во администрација со што средната класа ќе...

АРМАНИ: “Дизајнерите ја cилувaaт модерната жена”

Светски познатиот италијански моден дизајнер Џорџо Армани смета дека модната индустрија ја „силyвa“ модерната жена со cekсуално ориентираниот маркетинг,...

Мајра Ангел, келнерка од Лас Вегас ги шокирала сватовите на својот поранешен љубовник, Кори Перлсон, затоа што пред венчавката направила лажен профил на Инстаграм под името „Летна афера”. А таму ставала фотографии од нејзе и младоженецот.

Под секоја од тие фотографии стоел хаштагот предвиден за венчавката.

Имено, Кори Перлсон и избраничката на неговото срце, долгогодишната девојка Брајана Ехланд, одлучиле на Инстаграм да користат хаштаг #theperlsons, под кои сите нивни гости би ставале фотографии од прославата на гламурозната венчавка во дворецот Охека на Лонг Ајленд.

Келнерката тврдела дека со младоженецот имала афера во текот на минатата година.

Тој и Брајана Ехланд, инаку вработена како една од извршните директори на Трамп и тогаш биле во врска. Младоженецот негирал дека некогаш бил во некаква врска со Мајра.

Мајра толку се заљубила во Кори што дури и ги тетовирала неговите иницијали на ребрата.

Инстаграмот на кој беа објавени фотографиите е избришан по венчавката, но секој кој ги пребарувал фотографиите од свадбата можел да види кого младоженецот љубел минатата година и дека верноста не му е посилна страна.

Венчавката сепак не била откажана, а новопечените сопружници побарале на келнерката да и се определи мерка забрана за пристап.

 

 

Превземено од За се. мк

Актуелно

(Видео) Боки 13 потврди дека поднел кpивични пpoтив политичари од власта – Единствено ќе ме cпpeчaт доколку ме лишaт од живoт

Со порака дека единствен начин да го спречат е да го убијат, Боки 13 од Шутка потврди дека кривичните...

Во Македонија може да биде следен и прислушкуван секој

  Ексклузивно за Инфомакс, во емисијата „Без цензура“ гостуваше Љупчо Палевски модерен македонски дисидент и борец за Македонија. Палевски е човекот кој ја разоткри...

Заев веќе ги пакува куферите, ВМРО-ДПМНЕ води во речиси сите изборни единици

ВМРО-ДПМНЕ води со 4% пред СДСМ во анкетата спроведена од страна на институтот „Habeas Corpus“, кој разработува прашања од правниот и политички систем. Анкетата на...

Нова аудио бомба за Заев, се договарал со Мијалков и знаел дека Шилегов правел криминал во второстепена комисја за јавни набавки

На социјалната мрежа „ЈуТјуб“ се појавија нови аудио снимки, на кои се слуша гласот на Зоран Заев како разговара со непознат соговорник, а во...

(Аудио) Заев со „лажната“ Грета Тунберг зборува за Макрон, мигрантите, мариxуана

Руските пранкери Вовани Лексус на својот Јутјуб канал го објавија разговорот со лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев, кој мислел дека разговара...

Повеќе вести