МУ ГО ПРЕСЕКЛЕ ПАТОТ И ГО НАТЕПАЛЕ: Го удирале со метална шипка во главата поради сообраќајна грешка

  • April 9, 2018
  • Коментари

М.Р.(26) во Секторот за внатрешни работи Скопје пријавил дека вчера околу 04,30 часот на улицата “Благоја Стефковски“ во Маџари додека управувал со неговото возило, патот му го пресекло друго возило и од истото излегле две лица и физички го нападнале на тој начин што едниот од нив со метален предмет го удрил неколку пати во пределот на главата, а другото лице го удирал со тупаници по што влегле во возилото и го напуштиле местото на настанот.

Се работи на целосно расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »