December 5, 2021, 9:45 am

Му пронашле цел apceнал: Скопјанец пykaл од балкон, интервенирала и полицијата, при пpeтресот зaпленила неколку парчиња opyжје

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 15.09.2021 во 17.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека од балкон на стан на подрачје на Ѓорче Петров, Ж.К.(70) од Скопје го нарушил јавниот ред и мир така што со пиштол испукал неколку куршуми во воздух.

Од лицето бил одземен пиштолот „М- 70″ калибар 9мм., две рамки за пиштолот, 12 куршуми калибар 9мм., футрола за рамка, ловечка пушка „црвена застава” калибар 16/70мм., два патрона за ловечка пушка „белон 2,50 мм.”, футрола за ловечка пушка и две дозволи за поседување и носење оружје на негово име.

По документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Latest News

(Видео) Турција на нозе: Спречен атентат врз турскиот претседател Ердоган

Турските разузнавачки служби вчера спречиле обид за напад врз претседателот Реџеп Таип Ердоган, јавија некои турски медиуми. Според извештаите, експлозивна...

More Articles Like This