МУ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ТАТКО МУ СО НОЖ: Полицијата уапси 25 лице кое со нож му се заканувало на татко си

Поврзано

OПЕPИРAЛ ВО ГЕВГЕЛИЈА, БОГДАНЦИ И ВАЛАНДОВО: Едно лицe заработи пpитвop заради извршени кpaжби​

Јавен обвинител од Основното јавно бвинителство Гевгелија поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека го...

ПРИ СПРОВЕДЕНА ИCТРAЖНA ПОСТАПКА: Oбвинeт дилep на мapихyaнa и aмфeтaмин

По спроведена истражна постапка, Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице за кривично дело – Неовластено...

ЗАРАБОТИЈА КPИBИЧНИ: Предложени парични кaзни за 17 лицa во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје денеска поднесе предлози за издавање казнени налози против 17 лица,...

Полицијата уапсила 25 годишно лице во Скопје.

-На 11.06.2018 година околу 08,30 часот во Скопје на булевар „Кочо Рацин” по претходна вербална расправија Ж.В.(25) од Скопје, држејќи нож, му упатил закани по животот на неговиот татко З.В.(58), при што од страна на полициски службеници, истиот бил совладан и приведен во ПС Центар, информираат од МВР.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на настанот.

Актуелно

СРЕДЕ ПАНДЕМИЈА: Жбогар ни порача дека мораме да ги решиме сите прашања со Бугарија, ама за датум не е сигурен

Преговарачаката рамка се уште не е финализирана и не претставува јавен документ и затоа не можам да зборувам за...

ФАТЕНИ ЖИВИ-СЕ ЛАЖИРААТ БРОКИТЕ НА НОВОЗАРАЗЕНИ?!: Филипче и градоначалникот на Велес со различни бројки за новозаразени во градот

Денес 4 нови случаи во Велес од корона вирусот. Ова го соопшти денес на прес конференција градоначалникот на општна Велес Аце Коцевски. Тој истакна...

СВЕШТЕНСТВОТО ПОМЕЃУ ВЕРНИЦИТЕ И ВЛАСТА: Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница

Свешетенството во моментов се наоѓа во незгодна ситуација помеѓу помеѓу верниците и власта. Гласно говори молкот на МПЦ за полицискиот час за Задушница. Светиот архијерејски...

ДРАГАН КОВАЧКИ: Ова е крајно нeодгoвоpно однесување кон јавното здравје и животите на секој од нас, за ова се одговара кpивичнo

Ни ја забранија Задушница за да не се ширел КОВИД 19. Сите би се согласиле доколку тие мерки имаат чесна намера. Оти сите сме...

ВЛАСТА ЈА ТEPОPИЗИPA РАШЕЛА МИЗРАХИ: Луѓе во качулки ја cлeдaт екс министерката за труд и социјала

Долго време молчев на темава од причина што не сакав да посветам внимание на оние кои мислат дека со сила можат да ме заплашат...

Повеќе вести