МУ СЕ СЛОШИ НА ЈУНКЕР: Едвај остана на нозе, Заев го држеше да не падне

  • July 12, 2018

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер за малку ќе паднеше на Самитот на НАТО. Македонскиот премиер Зоран Заев и неговиот украински колега Петро Порошенко го задржаа да не падне на земја и да не се повреди.

– Шефот на Европската комисија, благо речено, не изгледаше добро – коментира полскиот медиум polsatnews.

Претходно «
Следно »