Мaж ќe oдгoвapa зa „бecпpaвнo гpaдeњe“ – oткpиeнo e штo нaпpaвил

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Ј.С.(55) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело кривично дело „бесправно градење“.

Во ноември 2020 на подрачјето на с.Маврово, пријавениот без решение за градба изградил потпорни ѕидови, што било констатирано од овластен градежен инспектор при општина Маврово и Ростуше на Записник од инспекциски надзор од 23.11.2020 година.

Потоа, со правосилно решение од 19.03.2021 му било наредено во рок од 15 дена по приемот на решението да ги отстрани потпорните ѕидови.

Latest News

Kaкoв пoтeг: Тpeнepите ce oткaжyвaaт oд пo 10.000 евра и бapaaт cитe пapи Влaдaтa дa мy ги дoдeли нa Дeки

Владата на редовната 92-ра седница донесе одлука на нашиот претставник на Олимписките игри во Токио кој се закити со...

More Articles Like This