Навални се враќа во Русија

Поврзано

Од турски агол: Америка сака да ја врати Русија во 90-тите

Американската желба е Русија да се врати во времето кога била затворена земја како што тоа било случај во...

Поради двајца позитивни ykинaт воздушниот сообраќај помеѓу Австралија и Нов Зеланд

Властите во Нов Зеланд одлучија од недела на полноќ да го укинат воздушниот сообраќај со Австралија поради страв од...

Американски офицep побара Евреите да се извинат за yбиcтвото на Исус Христос

Агенцијата што обезбедува административни услуги на американската армија ги повика Евреите да се извинат за убиството на Исус Христос...
- Advertisement -

Критичарот на Кремлин, Алексеј Навални денес објави дека ќе ја напушти Германија за Русија на 17 јануари.

Навални, е водечки критичар на претседателот Владимир Путин, беше однесен во Германија во август на лекување откако се онесвести во авион.

Подоцна Берлин објави дека наводно има обид да се убие со нервниот агенс Новичок, што беше остро демантирано од страна на Министерството за надворешни работи на Русија. .

Навални рече дека најверојатно се опоравил и дека е време да се врати во Русија, и покрај заканата за гонење во неговата татковина.

Руските власти негираат дека имаат било каква врска со инцидентот.

Latest News

Од турски агол: Америка сака да ја врати Русија во 90-тите

Американската желба е Русија да се врати во времето кога била затворена земја како што тоа било случај во...

More Articles Like This