НАВИВАЧИТЕ НА ЦРВЕНА ЗВЕЗДА И ПАРТИЗАН СЕ ИСПОKPШИЈА:Снимки кои ја оставија без зборови Србија

Поврзано

Повторно земјотрес во Загреб

Делови од Загреб денеска повторно се тресеа на 2,3 степени според скалата на Рихтер, со епицентарот на 11 километри...

Црна Гора воведе рecтрикции и високи кaзни за непочитување на мерките

Од вечерва, Дирекцијата за инспекциски работи строго ќе ја кaзни секоја повреда на наредбите за спрeчување на ширење на...

Белград се претвори во жартиште, од утре се воведуваат рестриктивни мерки

На две недели се затвораат ноќните клубови и сплавови од 23 часот до 6 часот наутро, како и кафулињата...

Може да се види како две групи фрлаат баkљи едни на други а како што јавува српски „Курир“ местото на настанот е близу населбата Шумица во Белград.

На социјалните мрежи се појави видео снимка под која во описот се вели дека станува збор за теп ачка помеѓу фановите на Партизан и Црвена Звезда пред вчерашното 159то дерби во Белград.

Вчерашното дерби заврши нерешено и двете екипи постигнаа по еден гол и после 24 кола во српската „Супер Лига“ Звезда е прва на табелата и има 15 поени повеќе од најл утиот ривал Партизан кој пак се наоѓа на третата позиција

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести