НАВИВАЧИТЕ НА ЦРВЕНА ЗВЕЗДА И ПАРТИЗАН СЕ ИСПОKPШИЈА:Снимки кои ја оставија без зборови Србија

  • March 3, 2019

Може да се види како две групи фрлаат баkљи едни на други а како што јавува српски „Курир“ местото на настанот е близу населбата Шумица во Белград.

На социјалните мрежи се појави видео снимка под која во описот се вели дека станува збор за теп ачка помеѓу фановите на Партизан и Црвена Звезда пред вчерашното 159то дерби во Белград.

Вчерашното дерби заврши нерешено и двете екипи постигнаа по еден гол и после 24 кола во српската „Супер Лига“ Звезда е прва на табелата и има 15 поени повеќе од најл утиот ривал Партизан кој пак се наоѓа на третата позиција

Претходно «
Следно »