October 20, 2021, 5:57 pm

Навивачката група Комити помагаше во справувањето со пожарот во Кочани – сега организира хуманитарна акција

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Комитска предходница е веќе пристигната на терен во Кочани, соопштија Комити Скопје на Фејсбук.

-Сите кои можат и сакаат да се солидаризираат, да ја олеснат маката на нашите браќа и сестри, нека го сторат тоа, секоја помош е добредојдена. Да помогнеме кога помошта е повеќе од итна и неопходна ! Да не дозволиме огнената стихија да го зафати градот…“, напишаа Комити Скопје.

Можете да погледнете ТУКА.

Latest News

(Видео) Османи му се зakaнувал на Фуркан: Heрвоза кај власта, продолжуваат нaпaдите врз новинари

Новинарот Фуркан Салиу на социјалните мрежи реагираше на односот на министерот за надоврешни работи, Бујар Османи, кој, како што...

More Articles Like This