НАВИВАЧКА КОРЕОГРАФИЈА НА ЗОИ: Навивачките на Северна Кореја го украдоа медиумското внимание на ЗОИ во Пјонгчанг

  • February 16, 2018

Учеството на Северна Кореја на ЗОИ во Пјонгчанг е во фокусот на интересот на светските медиуми, а детално се следи секој нестап на спортистите кои доаѓаат од оваа земја 

 

Но овој пат беше поразлично. Имено, вниманието на светските медиуми овој пат го украдоа навивачките од Северна Кореја кои навиваа и пееа песни за „обединета“ Кореја, идеја која стана актуелна непосредно пред почетокот на Олимписките игри.

Погледнете како изгледаше нивниот настап:

 

Претходно «
Следно »