October 19, 2021, 3:23 pm

НАВРЕДИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА ДРЖАВАТА: Мухамед Зекири продолжува со навредите кон Ѓорѓе Иванов

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

По денешното обраќање на претседателот Ѓорге Иванов во Собранието на Република Македонија пратеникот од владеjачката СДСМ, Мухамед Зекири, на социјалните мрежи напиша „Што и да се каже е излишно. Фикусот остана фикус“.


Според Зекири, Иванов е најголемиот загадувач во Македонија.

Иванов од собраниската говороница остро го искритикува Законот за употреба на јазиците, за кој рече дека излегува од рамките на Уставот и со истиот се нарушува унитарноста на државата. Иванов повика на помирување меѓу власта и опозицијата.

Во контекстот на медиумите, Иванов кажа дека освен животната средина, загаден е и јавниот медиумски простор.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Владата усвои нови протоколи за работа за кафетериите и рестораните

Владата на денешната редовна 113-та седница, усвои измени и дополнувања на ковид протоколите за работата на угостителските објекти (кафетерии...

More Articles Like This