НАДВОР Е ПEKОЛ: Температури измерени вo 12 часот

  • August 11, 2019

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб главно источен ветер. УВ индексот ќе изнесува 9.

Дневните температури ќе се движат од 31 до 40 степени. Во Скопје и околината сончево и многу топло со дневна температура до 39 степени.

Ова се моменталните температури низ Македонија.

Претходно «
Следно »