НАД 2000 МАКЕДОНСКИ НАВИВАЧИ ВО ЗАГРЕБ: Голема поддршка за македонските ракометари

Поврзано

Уkpaдeни еден милион евра од куќа во Скопје

58.560.000 денари му биле украдени на скопјанец од скопската населба Нерези, откако крадец кој влегол преку прозорецот на неговата...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека...

Во Арената во Загреб се очекува поддршка за македонските ракометари од околу 2.000 навивачи

Четврти пат по ред, петти пат во историјата, Македонија ќе биде дел од најдобрите во европскиот ракомет, вечерва во 19:30 го стартува настапот со дуел против Словенија.

Ракометарите предводени од капитенот Кирил Лазаров и селексторот, инаку прогласен за најдобар тренер во светот, Раул Гонзалез, во Загреб се веќе два дена.

Македонија на големите натпреварувања има една победа против Словенија и тоа во Белград во дуел за петтото место на ЕП, но и два порази на последните два меча, така што може да се каже дена Словенците ни се должници.

Раул Гонзалез истакна дека првиот натпревар на еден шампионат е најважен, поради притисокот што значи дека секој бод што ќе се пренесе во следната фаза е многу важен.

Во Арената во Загреб се очекува поддршка за македонските ракометари од околу 2.000 навивачи, што сепак ќе биде помалку од она што ќе го имаат Словенците, кои ќе бидат околу 5.000. Сепак останува да се надеваме дека 2.000 македонски грла ќе бидат голем поттик за нашите ракометари.

Актуелно

Уkpaдeни еден милион евра од куќа во Скопје

58.560.000 денари му биле украдени на скопјанец од скопската населба Нерези, откако крадец кој влегол преку прозорецот на неговата...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка за формирање на една стабилна...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Повеќе вести