НАМЕСТО ИЗВИНУВАЊЕ, КРИВИЧНА ПРИЈАВА: Министерството за здравство со кривична пријава против родителот кој обелодени скандал на ГАК!

  • February 3, 2018

Откако родители обелоденија дека нивното бебе е загубено и никој не им дава да го видат, се огласи и Министерството за здравство. Од таму велат дека поднесена е пријава за насилно однесување против семејството на родилката.

„Министерството за здравство категорично ги отфла информациите пласирани во јавноста дека исчезнало бебе на Клиниката за гинекологија.

Министерството ја информира јавноста дека бебето и мајката се на Клиниката за гинекологија и нивната здравствена состојба е добра.

Истовремено, сакаме да информираме дека е поднесена пријава до МВР за насилно однесување против семејството на родилката“, стои во соопштението на министерството.

Детали за скандалот прочитајте на следниов линк

 

 

(Видео)ДРАМА НА КЛИНИКАТА ЗА ГИНЕКОЛОГИЈА: Неодговорниот кадар на скопска Гинекологија го загубиле бебето на семејството Волчеви!

 

Претходно «
Следно »