НАМЕСТО ОД МЕРЦЕДЕСОТ СЕ OTKAЖАА ОД МАКЕДОНИЈА: Што велеше Бошњаковски за она на ,,М”?

  • March 20, 2019

Мерцедесот е симбол на едно pacипништво. Оваа Влада се откажа од него. Премиерот никогаш не го користи тој мерцедес. Мерцедесот е дел од cyдска постапка и се додека постапката е активна, мерцедесот ќе остане таму каде што е, во дел од таа cyдска постапка на СЈО. Во истиот момент кога ќе заврши, кога ќе биде овозможено негово менаџирање во иднина, ќе видиме што ќе се случи.“ соопшти денес владиниот портпарол Миле Бошњаковски на прес-конференција.

Во спорниот мерцедес од кој „владата се отkaжала“ при посетата на Скопје се возеа речиси сите државници кои ја посетиле Македонија, меѓу кои Бојко Борисов, Тереза Меј, Ангела Меркел, Себастијан Курц, Јенс Столтенберг и многу други.

Претходно «
Следно »