НАПАДНАТ КАПИТЕНОТ НА „МЕТАЛУРГ“: Филип Кузмановски нападнат пред салата во Автокоманда

  • May 24, 2018

Вчера во 21.40 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, капитенот на РК „Металург“, Филип Кузмановски пријавил дека по завршувањето на ракометниот натпревар помеѓу екипите на РК “Металург“ и РК “Еурофарм“ во Спортската сала Автокоманда, при излегување од соблекувалните бил физички нападнат од страна на А.Б. (23) од Скопје.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »