August 15, 2020, 5:11 pm

НАПАДНАТ МИНИСТЕРОТ ДАМЈАН МАНЧЕВСКИ: Целиот бил во модринки и гребаници – го нападнале чавки!

Поврзано

Иcчезна 19 годишно момче од Тетово, полицијата трага по него

На 14.08.2020 во СВР Тетово, М.Т.(42) од Скопје, со живеалиште во Тетово, пријaвила дека од домот се оддалечил нејзиниот...

Драма во струшко: Ја пpeтeпал сопругата, потоа ја нaпaдал и мајка си

На 14.08.2020 во 23.20 часот во ОВР Струга, 32-годишна жена од струшко село пријaвила дека по кратка рaсправија во...

Во битолско ykpадени 240 тони пченица

На 13.08.2020 во 14.00 часот во СВР Битола, Д.К.(48) од Битола пријавил дека во периодот од 25.07.2020 до 13.08.2020,...
- Advertisement -

Министерот за информатичко општество и администрација дамјан Манчевски неколку денови исчезна од јавната сцвена во Република Македонија без соодветно образложение. Недостасуваше на бројните сликања, трибини, панели и средби кои ги имаа неговите сопартијци.


Инфомакс дознава дека Манчевски се повлекол заради тоа што имал сериозни повреди на лицето и главата. Бројни модринки и гребаници околу очите, носот и челото на Манчевски можеле да забележат неговите најблиски. Според информациите до кои дојдовме, министерот Манчевски побарал и помош во една од скопските болници по што со неколку преврски бил упатен на домашно лекување.

Од страна на МВР нема никакви информации дали тој бил цел на напад и кој би можело да стои зад нападот, а нема ниту шпекулации околу евентуалните мотиви.
Засега единствената верзија која што кружи во јавноста, а која е искажана токму од самиот Манчевски е дека тој бил нападнат од чавки. Ни помалку , ни повеќе, според исказот на манчевски птиците го нападнале во училишниот двор каде што ги земал своите деца.

Потврда и за оваа информација нема, а дали во Скопје се снимало ново продолжение од фимот „Птици“ на Алфред Хичкок , останува да видиме.

 

Latest News

Oпштинa Бутел лидep во пpивpeмeни вpaбoтyвaњa, пoткyп или пoтpeбa?

Општина Бутел е лидер во привремените вработувања на ниво на територија на државата, втора на листата е УЈП, следува...

Кoрoнaвиpyc во пcихиjaтpиcкaтa бoлницa во Демир Хисар, пoчинa пaциeнткa, 12 се зaрaзeни

Корона вирусот влезе во Психијатриската болница во Демир Хисар каде се заболени 12 пациенти, а една штитеничка почина како потврден позитивен случај, а тоа...

Kpитичнo во Индиja – Bо eдeн дeн peгиcтpиpaни peкоpдни 65 илjaди нoвoинфициpaни со Koвид-19

Индиското Министерство за здравство во саботата информираше дека најмалку 65.002 лица биле позитивно тестирани за Ковид-19 во текот на изминатиот ден, при што вкупниот...

Цpниoт билaнc и нaтaмy pacтe – Рeгиcтpиpaни 141 нoвoзaбoлeни и 4 пoчинaти лицa од Koвид-19

Во последните 24 часа се направени 2006 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје 51 Куманово 19 Дебар 2 Штип 15 Прилеп 6 Тетово 6 Струга 16 Велес...

KOЛУMHA HA COTИP KOCTOB: Пpeгoвopи со пoceбни потреби и бapaња

Несоодветната политичка култура ќе биде главната пречка за вистински демократски промени во земјите на Југоисточна Европа Габриел Алмонд, 1988г. Сведоци сме на штетни дворски и политички игри...

More Articles Like This