(Видео)НАПАД ВО ИСТАНБУЛ: Две големи експлозии и истрели од огнено оружје предмалку во Истанбул!

  • December 10, 2016

istanbul_napad
Експлозии, истрели од огнено оружје и чад се забележани во центарот на Истанбул, Турција вечерва. Фотографии од сив чад кој се издигнува во близина на стадионот на Бешикташ се појавија на интернет.

Претходно «
Следно »