НАПАЃАЧОТ НА ИЗБОРНИТЕ МЕСТА ПРОНАЈДЕН МРТОВ: По неколкучасовна потера, напаѓачот кој уби еден гласач и повреди двајца пронајден мртов!

  • November 9, 2016
  • Коментари

Напаѓачот кој отвори оган во Азуса, Калифорнија е пронајден мртов во близина на неговиот дом, откако и избега на полицијата по нападот на две гласачки места при што едно лица го загуби животот, а двајца се во критична состојба

napagjac_kalif
Властите ги затворија гласачките места во основното училиште Далтон и Меморијал Парк, моменти по нападот. Сеуште не е разјаснето дали нападот е поврзан со изборите или се работи за индивидуален акт на тероризам.

Претходно «
Следно »