НАПЛИВ НА МИГРАНТИ ВО ГРЦИЈА: Се зголемува бројот на мигранти кои пристигнуваат во Грција

  • November 14, 2017

На грчките острови овој месец пристигнале 1.599 мигранти и бегалци, што покажува дека приливот на нови мигранти се уште е голем, соопштија денеска локалните власти.

За 14 дена на Лезбос пристигнале илјада мигранти, на Хиос 485 и на Самос се регистрирани 114 нови бегалци.

Претходно «
Следно »