НАРКО-ДИЛЕРИТЕ УЦЕНУВАА СИРОМАШЕН НАРОД: Команданти на УЧК и нарко-дилери на СДСМ уценуваа народ – повеќе нема да можат!

Поврзано

ВО ТЕКОТ НА ИЗМИНАТОТО ДЕНОНОЌИЕ: Издадени 264 решенија за изoлaција, 52 лицa потпишале изјави за сaмoизoлaцијa

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а...

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Кој може и натаму да работи од дома?

Хронично болните лица и родителите кои имаат деца до 10-годишна возраст или активно четврто одделение, потоа бремените жени, самохраните...

ВО АВТОБУС САМО СО МАСКА, БРЕМЕНИ И ХРОНИЧНО БОЛНИ ОСТАНУВААТ ДОМА: Ова се одлуките донесени нa денешната владина седница

Владата на Република Македонија на денешната 58-ма седница ги разгледа и ги усвои Протоколот за утврдување на процедурата за...

Со еден пратеник и еден глас повеќе се знае кој победи. Да не беа нарко-дилерите и командантите за пари, гласовите со кои располагаа СДСМ се гласови од сиромашни луѓе изнудени од нарко-дилери кои деновиве ги апсат и од УЧК командати кои се незадоволни од бизнисите кои не им ги дал Ахмети, вели Драган Павловиќ – Латас во емисијата „Јади Бурек“.
latas-3

-Јас живеам во Скопје во Центар, тие луѓе што протестираат ги знам. Тоа се луѓе домаќини за кои сум подготвен да тврдам дека 80 проценти не припаѓаат на ниедна партија. Можеби прв пат некои од нив излегуваат на протест. Народот гледа што се прави, можеш со нарко –дилери да држиш гласови, но одредено време, вели Латас.

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести