НАРОДОТ НЕ ПОДЛЕГНА НА ПРИТИСОЦИТЕ: Илјадници граѓани излегоа и дадоа поддршка за Мицкоски и Република Македонија!

Поврзано

Предизборната кампања на средина – ВМРО-ДПМНЕ денес во Прилеп и Крушево, СДСМ во Чаир и Пробиштип

Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина....

Делови од Карпош и Гази Баба утре без cтpујa

Од „ЕВН Македонија“ АД известуваат дека за ден 06.07.2020 година (понеделник), планирани се следните технички зафати во електро-системот во...

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Река народ се упати од централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ кон Владата на Република Македонија, марш кој го обележа стартот на револуцијата, како што најави Мицкоски, која со мирни протести и гандиевски методи планира да ја урне власта на Зоран Заев.

И покрај огромните притисоци врз администрацијата, ненормално големо полициско присуство, полициските хеликоптери кои во текот на целиот ден го надлетуваа Скопје граѓаните во огромен број, масовно ја дадоа поддршката за Република Македонија и за лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кои ги предводеше народните протести.

Очигледно љубовта кон татковината на граѓаните е поголема од стравот од хунтата на Заев која со удбашки методи на заплашување залудно се обидуваше да го натера народот да остане дома. Клучно во овој момент е што народот ја прифати подадената рака од Мицкоски, го прифати неговото водство, а на протестите покрај големиот број партиски членови на ВМРО-ДПМНЕ можеше да забележат припадници на невладини организации, помали партии и активисти кои во изминатиот период паралелно со ВМРО-ДПМНЕ ја водеа биката за името на државата.

Обединувањето и окрупнувањето на опозицијата многу веројатно не завршува тука, а ваквиот момент влева страв кај власта која очигледно на секој можен начин го користи државниот апарат за справување со огромниот револт на македонскиот народ и сите оние граѓани кои не се задоволни од нејзините политики. Стравот на власта може да се види во сите овие фотографии на кои може да се забележат стотите припадници на МВР кој се повикани да ја бранат фотелјата на Заев од гневот на народот.

Ексклузивна снимка од дрон!

Снимка од птичја перспектива! Илјадници граѓани на протестот на ВМРО-ДПМНЕ!

Julkaissut infomax.mk Keskiviikkona 28. marraskuuta 2018

https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/880453762163726/

Актуелно

Си легна на брашното, Заев ќе коалицира со Ахмети

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за МИА вели дека очекува победа на изборите, па дури и поддршка...

Шokaнтнa ayдио бomбa: “Рашо одобри, се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да...

Шокантна нова аудио бомба се појави на социјалните мрежи во која се слушаат два гласа за коисе тврди дека се на Стојче Чифлигароски, сопственик...

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во километарски колони, возачите се нервозни...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

Повеќе вести