НАРОДОТ ПРВ ПАТ ПОКАЖА ПАСИВЕН ОТПОР: Апасиев честиташе на успешно положениот испит за неуспешен референдум!

Поврзано

ОВА Е ВЕЌЕ ИГРАЊЕ МАЈТАП: До кога по самарот ќе мавате зашто не можете по магарето?

Нема дилеми одамна. Македонците се жpтви на апартхејд во сопствената земја. Ова е веќе играње мајтап со нас. Се...

ТАКА ДЕ: „Кога е македонски верски празник на ред, тогаш нема компромис, сите во кaрантин“

Aктерот Сашо Тасевски го кометираше воведувањето на полициски час вака: Така де, кога е македонски верски празник на ред, тогаш...

„ВИЕ СТЕ КОРУМПИРАНИ СУРАТИ УПИКАНИ ВО ЗАДНИЦИТЕ НА ЗАЕВ И ФИЛИПЧЕ: Пандов со остра реакција до Комисијата за заразни болести

Александар Пандов напиша на фејсбук: Да ви се мочам во дипломите и Хипократовата заклетва која сте ја дале, на коплет...

Професорот Димитар Апасиев им честита на сите здраворазумски луѓе кои синоќа не одговорија на поканата на премиерот и не учествуваа на прославата за самоукинување. Апасиев, кој е член на Презедиумот на Левица, како и самата партија, повикаа на бојкот на прославата.

„Народот прв пат покажа ПАСИВЕН ОТПОР!
Честито на сите здраворазумски луѓе. Ова е знак дека има надеж за нас, како општество на мислечки битија. Положивме приемен испит за неуспешниот референдум за самоукинување“, напиша Апасиев на Фејсбук.

Актуелно

БЕВ ВО РЕСТОРАН, И ЌЕ СИ ПЛАТАМ КАЗНА: Мицкоски на Фејсбук жали што во услови кога имаме 100 заболени од корона, власта се занимава...

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, на својот ФБ профил вечерва ја потврди информацијата дека во текот на попладневните часови...

ГЛУПАВА ОДЛУКА: Зошто Филипче избега од ова прашање?!

“Реалноста е дека жителите на градовите кои се ставаат под карантин пред почеток на полицискиот час ќе заминат на продолжен викенд во некој од...

КОРЕКЦИЈА НА СООПШТЕНИЕТО НА ВЛАДАТА: Во уште една општина забрана за движење од четврток до понеделник

Во продолжение на 60-тата седница што се одржа денеска, Владата на Република Северна Македонија, согласно препораките на Комисијата за заразни болести, со цел брза...

ИСКЛУЧОЦИ ОД ЗАБРАНАТА ЗА ДВИЖЕЊЕ: Полицискиот час не важи за овие категории на физички и правни субјекти

Отстапките од забранта за движење има за неколку категории на физички и правни лица. Од овие забрани се изземени лицата кои обавуваат земјоделските активности,...

(Видео) ДЕТАЛИ ОД ОДЛУКАТА НА ВЛАДАТА: Карантин за дел од државата, забрана за одење на гробишта за целата земја

Владата на предлог на Комисијата за заразни донесе одлука за воведување полициски час од утре (4 јуни) во 21 часот до понеделник (8 јуни)...

Повеќе вести