January 16, 2021, 9:11 am

Народот се буди: И утре блokaди во Скопје и протecт во 20 македонски градови

Поврзано

Десетици европски држави го oдлoжиja пoпиcoт, СДСМ ја тypкa Македонија во поголема peцecиja

Во екот на пандемијата, кога десетици европски држави, меѓу кои се Германија, Шкотска, Ирска, Србија, Романија, Бугарија, го ОДЛОЖУВААТ...

„Согласноста на Бугарија за влез на Македонија во ЕУ ќе биде кaпитулација на незадржливиот македонизам“, реагира бугарскиот експерт за меѓународно право Енчев

Министерството за надворешни работи на Бугарија мора да го повика амбасадорот во Македонија за консултации, апелираше бугарскиот новинар и...

Џамбаски гневен: Не само во ЕУ, за Македонија нема место во целиот цивилизиран свет

Бугарскиот европратеник Ангел Џамбаски на социјалните мрежи го коментираше инцидентот кој се случи на Вевчанскиот карневал, кога беше запалено...
- Advertisement -

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, на својот фејсбук профил најави продолжување на протестите и утре. Протести ќе се одржат во 20 македонски градови. Во Скопје протестот ќе се одржи пред Владата, МНР и Министерството за правда.

Зоран Заев објави дека ќе ја менувал историјата во учебниците. Зоран Заев објави дека имало договор за 3 записници, а за 11 се пред договор, но не кажува која е цената за тоа. Зоран Заев вели договорена е формулација за 5 историски личности, не правејќи разлика од споделена и заедничка историја, пишува Мицкоски на фејсбук.

Заев тргува со идентитетот, јазикот, историјата.

Народот се буди, протест сега за да не биде предоцна.

Утре протест во 20 градови низ Републиката и блокада на Владата, МНР и Министерството за правда!, објави тој.

❎Зоран Заев објави дека ќе ја менувал историјата во учебниците.❎Зоран Заев објави дека имало договор за 3 записници, а…

Posted by Hristijan Mickoski on Thursday, December 3, 2020

Latest News

(Видео) Пoлицajци нaпaднaти вo Cpбиja: Им ja пpeкинaлe пpocлaвaтa нa Cтapa нoвa гoдинa, пa дoбилe ќoтeк

Двајца мажи Р.Н. и Р. Д. од српското Ново Село во близина на Крушевац биле приведени по нападот врз...

More Articles Like This