НАРОДОТ УМИРА ОД ЗАГАДУВАЊЕ, ГРАДОНАЧАЛНИКОТ СЕ МИСЛИ КУМ: Преименуван мост во Струга – отсега е мост „Насер Хани“

Поврзано

На граѓаните им е доста од лaжни ветувања

Утринава, заедно со носителот на ИЕ 2, Владо Мисајловски, и кандидатот за пратеник Боро Илиевски се дружевме со граѓаните...

„Доста е од рeкeтаpи, сакаме oбнoвa“

Победата е очигледна. Доста беше рекет и криминал. Обновата доаѓа! #ВМРОДПМНЕ #МАКЕДОНИЈА https://www.facebook.com/vmro.dpmne.16/posts/1964397673696828

Јанушев и Мицкоски во Кpивa Паланка – Заев и СДСМ се зaглaвeни во минатото

Луѓето не се задоволни од секојдневието, не се задоволни од ова политичко мочуриште наметнато од ова раководство на СДСМ...

Додека целата држава и граѓаните на Струга беа преокупирани од еколошката катастрофа, која што е предизвикана од локалната самоуправа, градоначалникот на тој град, Мустафа Забзун на незаконски начин одлучил дрвениот мост на Црн Дрим да го именува по своја желба, прескокнувајќи го и советот на Општина Струга, се жалат од ВМРО-ДПМНЕ Струга.

 

Од локалниот огранок на ВМРО-ДПМНЕ во Струга, потегот мостот да се крсти Насер Хани, го сметаат за провокација од страна на градоначалникот, кој место да се фати за работа и да ја реши состојбата со загадувањето предизвикано од запалената дива депонија, тој се занимавал со именување мостови, во тие тешки мигови за градот, кои може да значат и уништување на цела туристичка сезона.

Од таму побараа веднаш да се престане самоволието на некои локални струшки моќници, кои затскриени зад неспособната локална самоуправа, делуваат на своја рака. Тие побараа веднаш од надлежните органи да ја отстранат оваа табла.

Актуелно

МИХАИЛОВ : Додека криминалот и поткупот со дрва влегува во финалната фаза, првиот шумски полицаец парадира на партиски средби!

Дали и во кое својство првиот човек на шумската полиција и тоа во работно време парадира покрај генералниот секретар...

ДАЛИ БРОДОТ НАРЕЧЕН СДСМ ГО ИЗГУБИ КОРМИЛАРОТ : Во државниот инспекторат за земјоделие вработувања во предизборието !

Повеќе од јасно е дека бродот наречен СДСМ го изгуби кормиларот, а и компасот воопшто не им работи. Така на пример, Зоран Шапуриќ од ДИЗ...

Мамата у…- како се менуваше името на еден народ!

Минува и втората година како е променето македонското име, но се чини болката кај македонскиот народ се уште е иста, како нож во срце...

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен во Управата за безбедност и...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

Повеќе вести