НАСЕР СЕЛМАНИ ДОБИВАЛ ЗАКАНИ: Братот на Бекир Асани, Бејтула му се заканувал на Селмани затоа што објавил дека тепал полицајка!

Поврзано

- Advertisement -

Братот на Бекир Асани, Бејтула Асани му се заканувал на претседателот на ЗНМ, Насер Селмани – потврдуваат од ЗНМ.

Селмани добил порака на Фејсбук со заканувачка содржина, а од здружението велат дека случајот е пријавен во полиција. Заканите доаѓаат откако Селмани на својот Фејсбук профил напиша дека правната држава клекна пред еден силеџија, за случајот со пајакот и полицајката. Очигледно со ова е запознаена и меѓународната заедница, бидејќи со осуда се огласи Претставникит на ОБСЕ за слобода на медиумите, Харлем Дезир.

3 КОМЕНТАРИ

Latest News

Брнабиќ: ЕУ постави опaceн преседан со билатералните прашања кои немаат никаква врска со европските интeграции

Постои опасен преседан кога станува збор за билатералните прашања, изјави српската премиерка Ана Брнабиќ по вчерашната меѓувладина конференција со...

More Articles Like This