НАСТАПУВА ЈУПИТЕР, ПЛАНЕТАТА НА СРЕЌАТА И БОГАТСТВОТО: Декември ќе биде многу поволен месец за неколку хороскопски знаци

Поврзано

Близнаците ќе имаат прилика да го покажат својот талент, Лавовите имаат мотивација да се трудат околу работата

ОВЕН Работа: Пред вас е поволен ден во кој може да бидете задоволни ако сте планирале почнување на промени на...

Обидете се да останете мирни и трпеливи

Овен Денес ви се наметнати големи обврски и одговорности и на деловното и на приватното поле. Прашањето е колку ќе...

Бидете она што сте и сѐ ќе биде добро

Овен Контролирајте ја импулсивната страна на својата природа. Нема потреба упорно да ја наметнувате својата волја. Разнежнете го партнерот така...
- Advertisement -

2019 година завршува со позитивност. Декември ќе помине без драматични небесни случувања и нови рeтроградни движења, па ќе си дозволиме да се фокусираме на убавините на животот.

Јупитер, планетата на среќата и богатството, ќе ни ја зголемува амбициозноста, но и трудољубивоста, па ќе успеваме да зграпчуваме солидни можности за поголема заработка.

Романтичната Венера ќе нè направи посмели и поспонтани во љубовта, што значи дека возбуда нема да ни недостига.

На 26 декември ќе настапи млада месечина, а ќе има и соларна еклипса наречена „огнен прстен“, кој настанува кога Месечината нецелосно го покрива Сонцето и се видливи само зраци во форма на прстен. На овој ден ќе бидат разоткриени тајни и романтични обожаватели, ќе се родат нови врски и бизнис партнерства. Очекувајте тоа да биде датум кој долго време ќе го паметите.

Декември е месец кој најмногу ќе ги радува Стрелците и Јарците.

Latest News

ДИК вечерва нема да соопшти која партија колку мандати освои

Од обработени 93,96 од падатоците коалиицијата на СДСМ освоила 36,13 отсто од гласовите, а за коалцијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ...

Народот избра обнова, влегуваме во трка за составување на нова влада

Победивме во голем број на општини, во Аеродром, Гази Баба, Кисела Вода, Пехчево, Велес, Градско, Охрид, Илинден, Петровец… Факт е дека народот ја посакува...

ВМРО-ДПМНЕ 47 пратеника, СДСМ 47, Левица 2 пратеника

47 пратеника ВМРО-ДПМНЕ, 47 пратеника СДСМ – ова се последните пресметки на ВМРО-ДПМНЕ за бројот на пратенички места освоени според гласовите на денешните парламентарни...

(Видео) Во живо: Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ

Прес конференција на ВМРО-ДПМНЕ https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/951003045367651

Ѓорчев: Имаме тесна трка, ВМРО-ДПМНЕ треба да ја составува новата влада

Имаме тесна трка меѓу коалициите на ВМРО-ДПМНЕ и СДСМ, рече Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување на Телма. -Факт е дека имаше помала излезност...

More Articles Like This