October 18, 2021, 6:49 pm

Наташа Петровска нe дojдe нa митингoт нa CДCM вo Битoлa – eвe кoja e пpичинaтa

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Актуелната градоначалничка на Битола од редовите на СДСМ, Наташа Петровска, синоќа не се појави на стартот на изборната кампања на митингот на владеачката партија во градот под Пелистер, каде беше присутно целото раководство на партијата, но и други градоначалници.

Ова следува, откако СДСМ не и даде шанса на Петровска за втор мандат, а партијата одлучи да оди со бизнисменот Јристо Кондовски.

Петровска вечерта сепак не се појави на митингот со кој СДСМ и официјално ја започна изборната кампања.

Latest News

Лукашенко: Западот подготвува дивepзија за ypивање на власта во Белорусија

Западот продолжува да се меша во внатрешните работи на Минск со цел промена на владата во земјата, изјави претседателот...

More Articles Like This