НАТАША ПУШОВА: Жената која го победи ракот во 4 стадиум со едноставен рецепт

  • February 28, 2018

Ракот е една од смртоносните болести за кои медицината нема лек. По интернет често се појавуваат народни лекови со чија помош се победува ракот, но овој пат ви пренесуваме лична сторија на жена која се спасила од тешката болест.

 Наташа го победила ракот со варова вода.

Се користи вар во каменеста форма, 500 грама негасена вар.

Се става во 5 литри ладна вода во сад или тенџере (да не биде росфај).

Се остава да отстои од 12 до 24 часа, потоа се процедува, а исцедената вода се пие. Остатокот од варта се фрла.

Се пијат 200 мл (една чаша) два пати дневно:

-рано наутро на празен стомак, потоа три часа не се јаде ништо.

-втората чаша се пие после 12 часа, исто на гладен стомак.

Важно: после пиењето на варовата вода не се јаде и не се пие ништо следните три часа! Доколку се има потешкотии со вкусот, на тие 200 мл се додаваат 50 мл јогурт.

Третманот трае 3 до 6 месеци. Може да го пијат луѓе кои имаат рак, леукемија и други потешки заболувања, но и здрави луѓе.

Претходно «
Следно »