September 25, 2020, 6:34 pm

НАЈГОЛЕМИОТ ХИТ НА ДИНО МЕРЛИН КРИЕ ТАЖНА ЉУБОВНА ПРИКАЗНА KOЈА ЌЕ ВИ ГО СКРШИ СРЦЕТО!

Поврзано

(Видео) Кaкo дa нe и дaдe чoвeк пoпycт: Србинка цeлocнo гoлa излeглa oд aвтoмoбил и тpгнaлa дa кyпи лyбeницa, на пpoдaвaчoт живoтoт мy ce...

Видеото кое се појави на Твитер ги „запали“ социјалните мрежи во Србија. На снимката се гледа како девојка излегува од...

Полна месечина на 1ви октомври – време е за големо чистење на енергијата

Полна месечина се појавува на небото на 1 октомври овој пат во знакот Овен, но освен неа, доаѓа уште...

Бред Пит седми пат станува татко со 30 години помладата девојка? Анџелина Џоли пред нервен слом

Веќе некое време се шушка за врската на познатиот холивудски актер Бред Пит и младата германска манекенка Никол Потуралски,...
- Advertisement -

Познатиот балкански пејач зад себе има милион хитови, но една песна која на повеќето им е добро позната крие тажна приказна зад себе.

Станува збор за песната „Da šutiš“ која ја напишал авторот Елдин Хусеинбеговиќ чија сопруга Емка имала се: сопруг кој ја сака, убавина…, но добила тешка болест, мултиплекс склероза.

Па така неговата посветеност кон неа било мотив да ги напише стиховите за песната која ја отпеа Дино Мерлин.

-На личноста која најмногу ја сакам не можев да и подарам чевли, бидејќи таа не оди. Ни книга, бидејќи не гледа, па дојдов на идејата на сопругата да и подарам песна. Мојата сопруга е слепа и во инвалидска количка, повторно да требаше да се женам би ја избрал неа, рече неодамна авторот на песната Елдин.

Во април 2013 година инаку неговата сопруга по долга и тешка болест починала, а стиховите на песната се уште се голем хит низ целиот регион.
Извор:press24

Latest News

Одложена средбата меѓу Белград и Приштина во Брисел

Специјалниот претставник на ЕУ за дијалог Белград-Приштина, Мирослав Лајчак рече дека состанокот на експертската група дијалог Белград-Приштина, закажан за...

Шаќири: Со етничкиот клуч за вработување Албанците се дeградирани и пoнижeни

Лиса Баута Шаќири, магистар по правни науки и гласноговорник против етничкиот клуч на вработувања кои беа најавени од страна на Владата, во денешното гостување...

Др. Марковски: Со само двајца инфekтолози во Комисијата за зapазни болecти не очекува лош период

Проф. д-р инфekтолог и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Вело Марковски во вечерашното гостување Што не е јасно на ТВ Алфа, вели дека во...

(Видео)Teнзичнo во Кавадарци, пoлициjaтa ги cпречува лозарите да излезат на пooтест пред општината

Кавадарци и околните села се под вистинска полициска окупација, откако лозарите најавија масовни протести пред зградата на општина Кавадарци незадоволни од откупната цена на...

(Видео) Се cyдрија три возила: Тешkа сообрaќајка кај Злokyќани

За среќа, според информациите, нема тешко повpeдени, но причинета е голема материјална штeта. Од она што можеше да се забележи на лице место, во...

More Articles Like This